Materiał Partnera Ubezpieczenie turystyczne - co warto o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie turystyczne - co warto o nim wiedzieć?

Wakacje to czas intensywnych wyjazdów - także tych zagranicznych. Wyjeżdżając za granicę, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia turystycznego. Zapewni nam ono poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim sprawi, że będziemy spokojni podczas wyjazdu. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym? Na co zwrócić uwagę, wybierając polisę? Sprawdziliśmy.

Ile wynoszą koszty leczenia za granicą?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zakres ochrony. Wiele osób kieruje się ceną i często to właśnie ona jest tym decydującym czynnikiem, lecz to błąd. Praktycznie zawsze polisa turystyczna obejmuje kosztu leczenia za granicą - lecz całkowita suma gwarantowana jest zależna od kierunku naszego wyjazdu. Na terenie Unii Europejskiej powinna wynosić minimum 30 000 euro, natomiast poza UE 40-50 000 euro.


Ubezpieczenie NNW i elementy dodatkowe - na co zwrócić uwagę?

Standardowym elementem jest ubezpieczenie NNW. To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwym wypadków. Daje na ono ochronę na wypadek wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli chodzi o ten element - tutaj sumy bardzo się wahają - nawet do 100 000 euro.

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, warto zwrócić uwagę na to, jakie elementy dodatkowe oferuje dana firma ubezpieczeniowa.  Z szeroką ofertą dodatkowych elementów możemy się spotkać w firmie Finanse i Ubezpieczenia MPelo. Oferta dodatkowych ubezpieczeń jest naprawdę bardzo różna i zależna od danej firmy. Najczęściej oferowane są ubezpieczenia bagażu, czy ubezpieczenia OC.

Czas trwania i cena - na co konkretnie zwrócić uwagę?

Co ważne, nie możesz zapominać o tym, że ubezpieczenie turystyczne koniecznie powinno trwać tyle, co Twój wyjazd. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby ubezpieczenie było ,,aktywne” od dnia wyjazdu, do dnia powrotu. Jednak jak to w życiu bywa, czasem zdarza się tak, że nie mamy możliwości powrotu do domu we wcześniej określonym terminie i powody mogą być naprawdę przeróżne, często niezależne od nas. W takiej sytuacji ubezpieczenie zostaje przedłużone o dwie doby. Jeśli potrzebujesz dłuższego okresu przedłużenia, powinieneś skontaktować się z firmą, w której wykupiłeś ubezpieczenie. Nie powinno być z tym najmniejszego problemu.

Kwestia ceny ubezpieczenia turystycznego jest dość rozległym tematem. Ten czynnik jest zależny przede wszystkim od wyboru danej firmy - każda z nich ma inny cennik. Jednak w większości towarzystw ubezpieczeniowych oferty zaczynają się od kilku złotych za dzień.

Na sam koniec warto to wszystko podsumować. Jak możemy wyżej zobaczyć, mamy kilka czynników, na które koniecznie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru polisy turystycznej. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że każdy z nich jest bardzo ważny, więc powinniśmy przeanalizować każdy z nich, zanim dokonamy ostatecznego wyboru.

Podziel się