Artykuł sponsorowany Ubezpieczenie na życie – czy faktycznie jest potrzebne?

Ubezpieczenie na życie – czy faktycznie jest potrzebne?

Mało kto w codziennym życiu zastanawia się nad chorobami czy nieszczęśliwym wypadkiem wychodząc z założenia, że jego te sytuacje nie dotyczą. Póki dopisuje zdrowie i możliwość wykonywania pracy można wieść spokojne życie, problem zaczyna się w momencie, gdy los potoczy się inaczej, a na leczenie lub codzienne wydatki zaczyna brakować pieniędzy. Z tego względu każdy powinien zdecydować się na ubezpieczenie na życie, głównie z myślą o najbliższych.

Czym jest polisa na życie?

Wśród dostępnych produktów ubezpieczeniowych polisa na życie jest najbardziej złożoną ochroną. W zależności od wybranego wariantu może ona obowiązywać dopiero po śmierci ubezpieczonego lub jako ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych wypadków czy choroby. Na rynku istnieje wiele ofert, które można konfigurować według własnych potrzeb, dostosowując zakres ochrony do indywidualnych wymagań. Firmy takie jak Macherska-Słyk Marianna Pośrednictwo ubezpieczeniowe pomagają znaleźć najlepszą propozycję spośród wielu ofert firm ubezpieczeniowych doradzając, która z nich jest najkorzystniejsza z punktu widzenia klienta.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Podstawowy wariant polisy na życie polega na wypłacie środków w przypadku śmierci ubezpieczonego. Jest to finansowe zabezpieczenie bliskich, szczególnie jeżeli chodzi o głównego żywiciela rodziny. Często takie ubezpieczenia są obwarowane konkretnymi wymaganiami, wykluczającymi z wypłaty zadośćuczynienia w przypadku śmierci samobójczej, będącej skutkiem działań wojennych czy wynikającej z zatajonej choroby. Są to jednak marginalne sytuacje, a założeniem polisy na życie jest ochrona na wypadek:

  • śmierci,
  • utraty zdolności do pracy,
  • ciężkiego zachorowania,
  • wypadku,
  • trwałego inwalidztwa,
  • pobytu w szpitalu,
  • długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Polisę na życie można również rozszerzyć według własnych potrzeb, uwzględniając takie sytuacje jak narodziny dziecka, utrata gotówki w przypadku rozboju czy skomplikowana operacja.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie to produkt, który stanowi przede wszystkim zabezpieczenie finansowe dla rodziny. Utrata pracy z powodu zdrowia, inwalidztwo wymagające stałej opieki czy ciężka choroba wiążąca się z koniecznością częstego pobytu w szpitalu to sytuacje, które są obciążające dla bliskich nie tylko w aspekcie psychicznym, ale także finansowym. Warto również wykupić polisę dla siebie, aby w razie niezdolności do samodzielnej egzystencji i utrzymania się, mieć zapewnione wsparcie finansowe pozwalające godnie prowadzić życie

Opracowanie:

Ubezpieczenia Marianna Macherska-Słyk

Otwock , Górna 22

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter