Artykuł sponsorowany Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenie komunikacyjne związane jest z posiadaniem pojazdów mechanicznych.  Nie wszystkie są obowiązkowe, ale zainwestowanie w nie, pozwala na uniknięcie kosztów związanych z różnego rodzaju szkodami (usterki/awarie nie są pokrywane z polisy) powstałymi w samochodach. Do ubezpieczeń komunikacyjnych zalicza się między innymi: OC, AC, NNW, szyby, Pomoc w drodze opony. Czym się one charakteryzują? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz się tego dowiedzieć.

Ubezpieczenia komunikacyjne – przede wszystkim OC

Jednym z najbardziej znanych ubezpieczeń komunikacyjnych jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej tzw. OC. Wykupienie go jest obowiązkiem każdego posiadacza zarejestrowanego pojazdu i należy pilnować, aby przedłużać je na kolejny rok. Na drodze dochodzi do różnych nieprzewidzianych zdarzeń, w których może ucierpieć mienie, zdrowie lub życie poszkodowanych. W sytuacji powstania szkody, wspomniane ubezpieczenie komunikacyjne pokrywa koszty związane z odszkodowaniem. Pamiętanie o odnawianiu OC jest tak istotne nie tylko dlatego, że zapewnia zabezpieczenie finansowe, ale jego brak wiąże się również z wysokimi karami. Wykupując je, warto zapoznać się też z innymi ubezpieczeniami, tak aby ochronić się przed poniesieniem strat w razie nieprzewidzianych zdarzeń na drodze i nie tylko.

Inne ubezpieczenia komunikacyjne

Innym popularnym ubezpieczeniem jest autocasco tzw. AC. W przeciwieństwie do OC, w jego przypadku pieniądze są wypłacane osobie, która je wykupiła. Ubezpieczenie chroni przed kradzieżą, a także uszkodzeniami, które zostały spowodowane przez inne czynniki, między innymi pożar, czy niekorzystne warunki pogodowe, takie jak powódź, gradobicie itp. Wielu kierowców decyduje się także na wykup assistance. Należy dokładnie zapoznać się z zakresem tego ubezpieczenia, gdyż  może się on różnić w zależności od firmy. Często wykupuje się również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Wspomniane produkty ubezpieczeniowe znajdują się w ofercie wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Można je zakupić m.in. za pośrednictwem Agencji Ubezpieczeniowej PZU w Chorzowie. Warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia oraz z zakresem ochrony, jaki zapewnia polisa. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym, który odpowie na pytania dotyczące konkretnego produktu ubezpieczeniowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas