Materiał Partnera Podróże po świecie wymagają odpowiedniego ubezpieczenia.

Podróże po świecie wymagają odpowiedniego ubezpieczenia.

Ubezpieczenia turystyczne należą do polis związanych z ochroną zdrowia posiadacza w chwili jego podróży. Do głównego elementu tej ochrony należy pokrycie kosztów leczenia w przypadku pojawienia się choroby. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje wycieczki na terenie całego kraju oraz te zagraniczne. Podczas zakupu tej formy polisy należy szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), a dokonując wyboru — kierować się jej parametrami.

Ubezpieczenie turystyczne – kiedy jest ono istotne?

Polisa należąca do tego wariantu ochrony pomaga jej posiadaczom w trakcie podróży zadbać o ich stan zdrowia. Oznacza to, że powstałe koszty wynikające z leczenia poza granicami kraju, powrotu do domu po wypadku bądź z powodu skrócenia wycieczki pokrywane są właśnie z ubezpieczenia turystycznego. To samo dzieje się w momencie, gdy bagaże właściciela polisy zostaną skradzione. Jednak głównym motywem zachęcającym zakup tego produktu są ceny leczenia wszelkich problemów zdrowotnych. Należy wiedzieć, że w wielu przypadkach mogą być to ogromne sumy powstałe z obcej waluty obowiązującej za granicą. Dlatego przed każdą podróżą warto zapoznać się z ofertą dobrej agencji ubezpieczeniowej, która pomoże wybrać właściwą polisę na czas wycieczki.

Co należy do  polisy turystycznej?

Częścią tego produktu bez wątpienia jest assistance. Jest to fachowa pomoc udzielana podczas wyjazdu. W wielu przypadkach stanowi ona ochronę prawną, telefoniczną pomoc lub czynność związaną z organizacją wycieczki zagranicznej (np. wynajęcie tłumacza bądź przewodnika). Kolejnym typowym elementem ubezpieczenia turystycznego jest pomoc powypadkowa. Czyli w momencie wystąpienia urazu bądź śmierci wypłacane jest odszkodowanie ustalone i zapisane w polisie. Ubezpieczenie turystyczne składa się z wielu drobnych części, które zebrane razem stanowią doskonałą ochronę dla każdego podróżnika. W agencji o nazwie „Ludzie z Dbałością” zapewniana jest właściwa obsługa osób wymagających pomocy w dobrze polisy. Pracownicy tej firmy potrafią rewelacyjnie wysłuchać o potrzebach swoich klientów i tym samym zaoferować ubezpieczenie turystyczne o właściwych parametrach.

O czym trzeba pamiętać, wykupując polisę turystyczną?

Najważniejszym i najistotniejszym parametrem tego produktu jest limit pieniężny. Dlatego też, gdy pojawi się konieczność leczenia, to wszystkie koszty są pokrywane przez ubezpieczyciela. Każda wizyta u lekarza, rehabilitacja czy pobyt w szpitalu za granicami naszego kraju jest płatny. W wielu przypadkach bywa to niezwykle kosztowne. Dlatego też ubezpieczyciel jest odpowiedzialny za opłacenie ich w całości. Jednak należy pamiętać, że gdy polisa turystyczna została zawarta na pewną kwotę to po jej przekroczeniu, właściciel ubezpieczenia musi sfinansować swoją opiekę zdrowotną z własnej kieszeni. Oczywiście tylko sumę, która przewyższyła ustanowiony limit. Należy wiedzieć, że profesjonalne agencje ubezpieczeniowe oferują także polisy nielimitowane, choć ich cena jest lekko wyższa niż standardowy wariant.

Opracowanie:

Podziel się