Artykuł sponsorowany Określ swoją zdolność kredytową ze specjalistami z firmy Consilo

Określ swoją zdolność kredytową ze specjalistami z firmy Consilo

O tym, czy otrzymamy kredyt w banku, decyduje nasza zdolność kredytowa. Składa się na nią wiele czynników, jednak nie na wszystkie pożyczkobiorca ma bezpośredni wpływ. Nie jest to także wartość stała, dlatego sprawdzana jest za każdym razem przy zaciąganiu zobowiązania finansowego. W jej ustaleniu pomagają między innymi eksperci finansowi z krakowskiej firmy Consilo.

Profesjonalna pomoc w wyborze kredytu

Niewiele jest osób, które w swoim życiu nie zaciągnęły ani jednej pożyczki – czy to od rodziny, znajomych, w banku czy też korzystając z karty kredytowej. Wartość części dóbr materialnych zwyczajnie przewyższa nasze możliwości finansowe i zakup na raty bądź kredyt to jedyne rozwiązanie w takiej sytuacji. W tej kwestii z pomocą przychodzą doradcy kredytowi z firmy Consilo w Krakowie. Specjaliści mają ponad 10-letnie doświadczenie w branży finansowej i są dobrze zorientowani w prawie bankowym. O ich rzetelnym podejściu świadczą liczne opinie zadowolonych klientów.

Wsparcie osób zainteresowanych wzięciem pożyczki, zarówno w banku, jak i parabanku, polega na dokładnym zbadaniu ich potrzeb, a następnie dopasowaniu ofert mogących spełnić te oczekiwania. Niezwykle ważne przy tym jest także to, że eksperci biorą pod uwagę możliwości finansowe klientów, a dokładniej ich zdolność kredytową. Jest ona tak samo istotna przy zwykłym kredycie gotówkowym, jak również przy mieszkaniowym czy samochodowym.

Czynniki wpływające na zdolność kredytową

Mianem zdolności kredytowej określa się możliwości klienta do spłaty zaciągniętego zobowiązania finansowego w ustalonym terminie. Nie jest to żadna wartość stała i może się ona mniej lub bardziej zmieniać na przestrzeni czasu oraz sytuacji życiowej. Wszystko ze względu na dynamikę czynników, które na nią wpływają. Najważniejszy z nich to dochód — legalny, możliwy do udokumentowania — a dokładnie jego wielkość i źródła. Banki oraz firmy pożyczkowe biorą pod uwagę między innymi okres, formę zatrudnienia, częstotliwość, z jaką środki wpływają na rachunek. Kolejna grupa czynników to stałe wydatki oraz stan zadłużenia. Tutaj instytucje sprawdzają:

  • ponoszone comiesięczne opłaty z tytułu utrzymania domu lub mieszkania;

  • liczbę osób w gospodarstwie domowym;

  • aktualne zadłużenie – spłacane zobowiązania kredytowe, posiadane karty kredytowe i limity na rachunkach;

  • historię kredytową – rodzaje zaciągniętych pożyczek w przeszłości oraz sposób ich spłaty.

Ponadto znaczenie ma także między innymi stan cywilny kredytobiorcy, jego wiek, wysokość wkładu własnego przy kredycie hipotecznym, posiadanie samochodu, okres zamieszkiwania pod podanym adresem, wykształcenie. Na zdolność kredytową wpływają także warunki kredytu, którym aktualnie klient jest zainteresowany i parametry zupełnie niezależne – wysokość stóp procentowych, marża kredytowa.

Obliczanie zdolności kredytowej

Do sprawdzania zdolności kredytowej zobligowane są zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe. Wykorzystują do tego specjalne algorytmy, a także informacje pozyskiwane z BIK-u (Biura Informacji Kredytowej). Trudno samodzielnie dokładnie wyliczyć zdolność kredytową, o czym opowiada specjalista z firmy Consilo w Krakowie:

Zdolność kredytowa jest badana każdorazowo przed zaciągnięciem jakiegokolwiek kredytu. Może więc być ona odmienna w różnych etapach życia. Co więcej, bardzo często różni się ona pomiędzy poszczególnymi bankami. Odmowa otrzymania kredytu w jednej instytucji, nie oznacza zatem, że pożyczki nie uda nam się otrzymać w innej.

W związku z tym, że na zdolność kredytową wpływ mają także czynniki niezależne oraz warunki samego kredytu – te mogą się różnić w zależności od banku i oferty – samodzielne jej wyliczenie nie musi być adekwatne do rzeczywistości. W Internecie są dostępne liczne kalkulatory do jej ustalenia, jednak znacznie bezpieczniej zgłosić się do doradcy kredytowego z firmy Consilo. Dzięki jego merytorycznej wiedzy oraz praktycznemu doświadczeniu uzyskanie korzystnej pożyczki będzie o wiele prostsze i bezpieczne dla naszego budżetu.

Opracowanie:

Consilo Finanse i Nieruchomości, Doradca Kredytowy

Kraków , Masarska 8 lok. 111

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter