Artykuł sponsorowany O czym pamiętać wykupując ubezpieczenie na życie?

O czym pamiętać wykupując ubezpieczenie na życie?

Wiele osób zastanawia się, czy warto przeznaczać kilkadziesiąt złotych miesięcznie na składkę, nie mając pewności, czy ubezpieczenie zostanie wykorzystane w przyszłości. Wypadki chodzą po ludziach – wystarczy jedno nieszczęśliwe zdarzenie, aby dotychczasowe życie zmieniło się o 180 stopni. Polisa na życie może być ogromnym wsparciem dla rodziny, w chwili kiedy główny żywiciel ulegnie wypadkowi i będzie niezdolny do wykonywania pracy zawodowej.

Czy warto ubezpieczyć się na życie?

Podstawowym celem polisy na życie jest ochrona zdrowia i życia osoby ubezpieczonej. Wypłata świadczenia może nastąpić w sytuacji nieszczęśliwego wypadku, dożycia określonego wieku, choroby lub śmierci. Ubezpieczenie na życie jest szczególnie polecane osobom, które nie mają dużych oszczędności oraz samodzielnie utrzymują gospodarstwo domowe. W przypadku nagłej śmierci bliscy uzyskają wsparcie finansowe, które pozwoli czasowo nie martwić się o finanse i spokojnie odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Ubezpieczenie na życie – co obejmuje?

Zakres polisy na życie jest elastyczny i dostosowany do potrzeb ubezpieczonego, niemniej do podstawowych zdarzeń objętych polisą należą: śmierć, ciężka choroba, leczenie szpitalne oraz niezdolność do samodzielnego funkcjonowania. Wszystkie te sytuacje wymagają finansowego zabezpieczenia, ale zakres polisy może być szerszy. W zależności od prowadzonego trybu życia, wykonywanej pracy oraz hobby, ubezpieczony może zabezpieczyć się przed złamaniem ręki lub nogi – doprecyzowanie zakresu ochrony jest bardzo istotne i pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał polisy. Aby mieć pewność, że zakres ubezpieczenia jest dostosowany do naszych potrzeb, warto skonsultować się z profesjonalnym pośrednikiem ubezpieczeniowym, takim jak Wiktoria Drużdżel.

Polisy na życie – co jeszcze musisz wiedzieć?

Oprócz standardowych polis, chroniących życie i zdrowie, klienci mają do dyspozycji produkty oferujące funkcję inwestowania. To doskonały wybór dla osób, które chcą oszczędzać na swoją przyszłość, a jednocześnie zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.

Warto też zauważyć, że ceny ubezpieczeń grupowych są niższe niż polisy indywidualne. Pomimo że taki wariant ubezpieczenia daje spore oszczędności, polisa grupowa nigdy nie będzie tak skuteczna, jak ta dopasowana do indywidualnych potrzeb. 
Cena ubezpieczenia na życie nigdy nie powinna być podstawowym kryterium wyboru. O wiele istotniejszy jest zakres polisy oraz uwzględnienie wszystkich sytuacji, które stanowią potencjalne ryzyko w przyszłości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas