Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na życie?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na życie?

Im jesteśmy starsi, tym więcej myślimy o przyszłości i jak najlepszym jej zabezpieczeniu. Rozważania tego typu uderzają w nas z podwójną siłą zwłaszcza wtedy, gdy założymy rodzinę. Pragniemy zrobić wszystko, by nasze dzieci miały w życiu dobry start i żeby niczego im nie brakowało. Pracujemy na to każdego dnia. Co w przypadku, gdy stanie się to niemożliwe? Kalectwo lub choroba nowotworowa może skutecznie pokrzyżować nam plany. Z tego tez względu warto zdecydować się na zakup polisy na życie. O czym pamiętać przy podpisywaniu umowy z ubezpieczycielem?

Ubezpieczenie na życie – wyraz troski o rodzinę

Polisę na życie wykupuje się w trosce o najbliższych. Stanowi ona gwarancję, że rodzina ubezpieczonego uzyska określone środki finansowe na wypadek jego  śmierci zaś on sam na leczenie w sytuacji wystąpienia poważnej choroby. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych ofert ubezpieczeń na życie. Bardzo łatwo pogubić się w propozycjach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Najważniejsze aspekty polisy na życie

Najważniejszym aspektem polisy na życie jest ustalenie potrzeb klienta, a następnie zakresu i sumy ubezpieczenia. Każdy z nas pragnie, by była ona jak najwyższa. Musimy pamiętać jednak o tym, że nie zawsze wysoka suma ubezpieczenia będzie dla nas najlepszym wyborem, to zakres naszej ochrony ma tu największe znaczenie. Wartość składki uzależniona jest właśnie od ilości czynników, od których chcemy się ubezpieczyć. Składka z pewnością będzie wyższa, jeśli np. uprawiamy sporty ekstremalne.

Istnieje wówczas większe ryzyko, że ulegniemy wypadkowi w trakcie realizacji naszej pasji. Jeśli zataimy przed ubezpieczycielem, że regularnie skaczemy ze spadochronem, a połamiemy nogi w wyniku nieprawidłowego lądowania, towarzystwo  może odmówić wypłaty świadczenia. Wszystkie informacje, dotyczące sytuacji, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam środków z polisy, zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Należy się z nimi koniecznie zapoznać, a w przypadku wątpliwości – zapytać eksperta.

Pamiętajmy też, że większość polis na życie zaczyna działać dopiero wtedy, gdy upłynie określony czas – okres karencji. Trwa on zwykle do kilku miesięcy. Długość karencji zależna jest od ryzyk, które wybierzemy tworząc dla siebie jak najlepszą opcję zabezpieczenia. 

W indywidualnych polisach na życie ważne jest, aby odpowiednio dobrać zakres. Pomóc klientowi w określeniu jego potrzeb.Nie zawsze fakt otrzymania określonej kwoty np przy poważnym zachorowaniu takim jak  nowotwór złośliwy ma największe znaczenie. Często to nie wystarcza, zaś bardzo ważnym aspektem staje się organizacja i wsparcie w procesie leczenia. Znalezienie choćby na całym świecie najlepszych specjalistów  w określonej dziedzinie i możliwość leczenia właśnie u nich.

Polisę na życie można wykupić na określony czas lub bezterminowo. W każdym przypadku dobrze jest przeanalizować wysokość składek i sprawdzić, czy nie będą one zbyt obciążające dla domowego budżetu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas