Artykuł sponsorowany Kredyt konsolidacyjny – za i przeciw

Kredyt konsolidacyjny – za i przeciw

Chociaż posiadanie kilku kredytów i pożyczek może wydawać się wygodnym rozwiązaniem, z czasem staje się ono problematyczne. Powodem mogą być problemy finansowe lub dopilnowanie wszystkich terminów spłacania rat. Wyjściem z tej sytuacji jest zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, który łączy wybrane zadłużenia w jedno. Jednak wszystko ma swoje plusy i minusy, dlatego rozważmy za i przeciw zaciągania kredytu konsolidacyjnego.

Dlaczego warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć dowolne wcześniej zaciągnięte pożyczki w jedno. Mogą to być kredyty hipoteczne, konsumpcyjne, inwestycyjne, chwilówki i wiele więcej. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne osobom, którym grozi niewypłacalność, ale nie tylko. Na kredyt konsolidacyjny decyduje się wiele osób, dla których obecne raty są zbyt wysokie lub mają problem z zapamiętaniem terminów ich spłacania. Konsolidacja daje kredytobiorcy możliwość wybrania dogodnego dnia opłaty raty np. na dzień po wypłacie. Jej wysokość jest znacznie niższa, a okres kredytowania dłuższy, co znacznie ułatwia dysponowanie budżetem domowym. Ponadto, otrzymana suma może być większa niż dotychczasowe zobowiązania. Ta dodatkowa gotówka może być przeznaczona na dowolny cel np. na bieżące wydatki.

Jakie wady ma konsolidacja kredytowa?

Mimo że kredyt konsolidacyjny może wydawać się idealnym rozwiązaniem trzeba pamiętać o drugiej stronie medalu. Głównym argumentem przeciw jest fakt, że jest to kolejna pożyczka. Wiele osób uważa, że jednym długiem nie powinno się spłacać kolejnych. Ponieważ tego typu zobowiązanie finansowe charakteryzuje się wydłużonym okresem kredytowania, w niektórych przypadkach banki wymagają zabezpieczenia hipotecznego. Oznacza to, że w razie problemów ze spłatą rat, bank może zająć naszą nieruchomość. Inną wadą kredytu konsolidacyjnego jest większy całkowity koszt pożyczki. Warto jednak mieć na uwadze, że czasami jest to jedyne rozwiązanie, które nie zawsze musi kończyć się spiralą długów.

Gdzie zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Aby skonsolidować swoje zobowiązania finansowe, można udać się wybranego banku. Rozwiązania oferowane przez te placówki są zazwyczaj korzystne, ale aby otrzymać kredyt, trzeba spełnić wiele wymagań. Warto więc poszukać pośrednika kredytowego, u którego znacznie łatwiej jest otrzymać pożyczkę. Jedną z instytucji pozabankową, która oferuje pomoc finansową jest firma dFinance.pl. Żeby otrzymać pożyczkę bankową u pośrednika, trzeba poprawić swoją zdolność kredytową. Może się to odbyć np. poprzez zrezygnowanie z kart kredytowych. Następnie doradca analizuje sytuację finansową i przedstawia ofertę dopasowaną do potrzeb kredytobiorcy. Zaletą pośredników jest to, że nie musisz chodzić po placówkach i porównywać poszczególnych rozwiązań. Tym wszystkim zajmuje się doradca, a odpowiedź otrzymujesz w przeciągu kilku godzin.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas