Artykuł sponsorowany Kredyt hipoteczny na budowę domu – jak go uzyskać?

Kredyt hipoteczny na budowę domu – jak go uzyskać?

Uzyskanie kredytu hipotecznego na budowę domu jednorodzinnego to niełatwe zadanie. Ważne jest bowiem posiadanie wysokiego wkładu własnego, który wielokrotnie musi przekraczać kwotę 50-100 tysięcy złotych. Nie zawsze łatwo jest jednak w kilka lat zaoszczędzić taką sumę, dlatego przy ubieganiu się o kredyt warto zastosować różnego rodzaju optymalizacje.  O czym mowa? O zwiększaniu swojej zdolności kredytowej przy jednoczesnym obniżaniu wysokości wymaganego wkładu własnego. Pomoc w takich sprawach niosą specjaliści doradztwa gospodarczego.

Poprawianie zdolności kredytowej

Aby uzyskać wysoki kredyt hipoteczny na realizację budowy domu, warto przede wszystkim poprawić swoją zdolność kredytową. Niestety działanie to nie jest łatwe, dlatego w tym celu warto współpracować z ekspertami doradztwa gospodarczego, których znajdziesz między innymi w firmie VAGUS GROUP. To właśnie specjaliści o szerokiej wiedzy ekonomicznej, budowlanej i nieruchomościowej, a także analitycznej wskazują drogę, która może znacznie poprawić zdolność kredytową.

Przede wszystkim istotne jest dokumentowanie wszystkim dochodów, nawet takich małych, jak okresowe premie. Analitycy finansowi banków udzielających hipotekę zwracają uwagę na nawet najmniejszy szczegół sytuacji ekonomicznej klienta. Zawsze należy także spłacić wszystkie zobowiązania, od małych pożyczek po większe kredyty gotówkowe. Polecane jest także rozwiązanie konsolidacji. Kolejnym krokiem jest konieczność ustabilizowania sytuacji zawodowej, jeśli w historii zatrudnienie jest krótsze niż pół roku. Dla banku ważne jest to, czy kredytobiorca potrafi w sposób logiczny zarządzać swoją karierą, a także czy jest gotowy na obniżenie kosztów życia. W przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny w instytucji, w której posiada się także rachunek, należy przez okres kilku miesięcy zrezygnować z niepotrzebnych wydatków, drogich sprzętów czy zagranicznych wakacji. Bank weryfikuje bowiem każdy wydatek.

Kolejnymi działaniami ku podwyższeniu zdolności kredytowej jest oczyszczenie historii zadłużeń w BIK. Unikać należy także zaciągania chwilówek oraz poręczania pożyczek innym osobom. Banki negatywnie reagują na tego typu działania potencjalnego kredytobiorcy. Podobnie, jako znak ostrzegawczy traktują złożone liczne zapytania kredytowe w innych bankach. Złożenie wniosku w nawet 3 placówkach może automatycznie spotkać się z odmową bez możliwości odwołania.

Obniżanie wysokości wkładu własnego

Kolejnym elementem przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny jest dążenie do obniżenia wysokości wkładu własnego, jeśli nie dysponujemy określoną kwotą pieniędzy. Im wyższa zdolność kredytowa, tym większe szanse, że taka operacja się powiedzie. Doradcy kredytowi wielokrotnie rekomendują rozciąganie kredytu w czasie, a także wybieranie rat stałych a nie malejących.

Warto również dobierać dodatkowe usługi bankowe, które pomagają w obniżeniu prowizji oraz marży hipoteki. W takiej sytuacji zwiększa się szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Przykładem dodatkowego produktu banku może być ubezpieczenie na życie, czy ubezpieczenie inwestycji budowy domu. Negocjacje kredytowe zawsze zaś powinno się oddać w ręce specjalistów, którzy starają się kroić umowy na miarę możliwości klientów. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas