Artykuł sponsorowany Jakie najpopularniejsze rodzaje kredytów można wyróżnić?

Jakie najpopularniejsze rodzaje kredytów można wyróżnić?

Kredyt to rozwiązanie, po które sięga wiele osób znajdujących się w słabej sytuacji finansowej. Dzięki niemu można wyjść z zadłużenia, załatać dziurę w budżecie lub zakupić dobra, na które nie można sobie pozwolić ze zwykłą pensją np. mieszkanie, samochód lub sprzęty AGD. W zależności od tego, na jaki cel chcemy przeznaczyć pieniądze – należy wnioskować o określony typ kredytu. Gdzie go zaciągnąć i jaki rodzaj najlepiej wybrać?

Gdzie brać kredyt?

Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu to dopiero początek. Zwykle problem stanowi wybór odpowiedniej instytucji, do której można się zgłosić w celu jego uzyskania. Na pierwszym miejscu zwykle pojawiają się banki, lecz nie zawsze przeprawa przez wszystkie formalności jest taka łatwa. Banki nie są chętne do udzielania kredytu w przypadku osób, które znajdują się w nieciekawej sytuacji finansowej, nawet wtedy, kiedy kredytobiorca jest w stanie spłacać należności. W przypadku innych instytucji pojawia się jednak niepokój. A co, jeśli trafię na oszusta? To pytanie zadaje sobie wiele osób, znajdujących się w dole finansowym. Żeby nie zostać oszukanym, warto zawsze korzystać z ofert zaufanych firm, które od wielu lat funkcjonują na rynku. Przykładem może być Biuro Finansowo-Kredytowe, którego siedziba znajduje się na terenie województwa opolskiego w miejscowości Namysłów. Biuro funkcjonuje już od prawie 20 lat i ma na swoim koncie tysiące zadowolonych klientów.



Rodzaje kredytów

Kiedy już zostanie wybrane miejsce, przychodzi czas na składanie wniosków. Żeby to zrobić, należy przede wszystkim wybrać rodzaj kredytu, który będzie najkorzystniejszy w danej sytuacji. Wśród najpopularniejszych typów można wymienić:

  • Kredyt gotówkowy – w całości wypłacany w gotówce, można go przeznaczyć na dowolny cel.
  • Kredyt hipoteczny długoterminowy kredyt, którego zabezpieczeniem jest hipoteka, najczęściej dom lub mieszkanie.
  • Kredyt konsolidacyjny – połączenie kilku zaciągniętych pożyczek w celu ich spłacania przy ujednoliceniu warunków i stopy procentowej.
  • Kredyt samochodowy – kredyt, który musi być przeznaczony wyłącznie na zakup pojazdu.
  • Kredyt na firmę – uzyskane pieniądze są przeznaczone na założenie lub rozwój firmy np. zakup niezbędnego sprzętu.
  • Chwilówki – często zwana również mikropożyczką. Jest to niewielka suma pieniędzy (najczęściej od kilkuset do kilku tysięcy złotych), która jest spłacana w stosunkowo niedługim czasie.

Rodzaj kredytu zawsze wybiera się na zasadzie aktualnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, aby zawsze uważnie przeczytać warunki, zanim podpisze się jakąkolwiek umowę. Szczególnie wtedy, kiedy kredytu udzielają świeże i mało znane instytucje.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas