Artykuł sponsorowany Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę?

Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę?

Lokata to inwestycja bezpieczna dla Twoich oszczędności, które dzięki niej pomnożą się. Niemniej jednak stopy procentowe są obecnie niskie, a na rynku znajduje się wiele różnych ofert przeróżnych firm. Przed wyborem odpowiedniej należy bowiem wziąć wiele czynników, takich jak. wysokość kapitału, oprocentowanie, kapitalizację czy warunki założenia jej założenia. Na co należy zwrócić uwagę wybierając najodpowiedniejszą dla nas lokatę?

Zastanów się jak długo możesz zdeponować swój kapitał

Jedną z ogólnych zalet posiadania lokaty jest bezpieczne pomnożenie zysków oraz gwarancja oszczędności, bowiem środki zostają zamrożone, co w praktyce oznacza przymusową ,,lekcję oszczędności’’ dla rozrzutnych. Należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad wysokością kapitału oraz okresem, jaki chcemy przeznaczyć na jego depozyt. Jak mówi nam specjalista  z firmy Trade Finance M. Saba P. Grabowski s.c., w razie dłuższego okresu depozytu najlepszą opcją okaże się kilkuletnia lokata, zaś dla tych, którym zależy na szybkim zysku- kilkumiesięczna.

Porównaj oprocentowanie, kapitalizm oraz skutki wcześniejszego zerwania lokaty

Najprostszym sposobem, najszybszym i najwygodniejszym sposobem porównania ofert będzie skorzystanie z internetowych porównywarek lokat, które są bardzo łatwe w obsłudze. Wskażą one miedzy innymi informację o oprocentowaniu oraz wysokości kwoty, jaką zarobisz dzięki danej lokacie. Oprocentowanie to bardzo ważna kwestia, ponieważ to od niego zależy bezpośrednio wysokość otrzymanych przez Ciebie odsetek. Ważne jest także obliczenie kwoty, którą chcemy zdeponować. Najkorzystniejsze okazują się lokaty z niską kwotą minimalną i jednocześnie wysoką maksymalną, a to ze względu na fakt, iż daje to możliwość wpłaty sumy według twoich zamierzeń.

Zwróć uwagę, czy warunkiem koniecznym jest otwarcie konta i z czym się to wiąże

Niektóre banki kierują swoją ofertę tylko do nowych klientów, a niektóre wymagają wpłaty nowych środków. Inną sprawą przy zakładaniu lokaty, jest również wymóg posiadania konta bankowego. Jeśli jest ono bezpłatne i nie trzeba wykonywać żadnych przelewów, to nie musimy się niczego obawiać, ale zazwyczaj rzecz ma się gorzej i wymagane jest przelanie wynagrodzenia lub części swoich środków, co może w efekcie okazać się uciążliwe w razie choćby chęci zmiany banku.

Należy również z dystansem przyglądać się kuszącym ofertom lokat z bardzo wysokim oprocentowaniem (rzędu do 5 %), ponieważ może to być jedynie opcja promocyjna . Na okres dłuższy niż 3 miesiące dobrym oprocentowaniem jest bowiem 3%.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas