Materiał Partnera
Jak szybko wymienić walutę?

Jak szybko wymienić walutę?

Obrót bezgotówkowy z każdym rokiem zyskuje na popularności. Coraz więcej transakcji pieniężnych finalizujemy za pośrednictwem kart płatniczych i kredytowych oraz przelewów elektronicznych. Dotyczy to zarówno operacji dokonywanych w walucie rodzimej, jak i w innych walutach. O szybki dostęp do obcego pieniądza warto zatroszczyć się zwłaszcza wtedy, gdy dokonujemy zakupów z zagranicy bądź powzięliśmy zobowiązania w konkretnej walucie (np. spłata rat kredytowych). Do tych celów wystarczy posiadać konto walutowe i odpowiednią ilość zgromadzonych środków – pochodzących na przykład z wymiany. W ich pozyskaniu pomagają kantory internetowe. Dzięki usługom kantorów online, wymiana pieniędzy trwa klika chwil i nie wymaga opuszczania domowego zacisza.

Wymiana waluty przez internet w kilka kliknięć

Kantory online – podobnie jak ich stacjonarnie odpowiedniki – mają swoje placówki. Są nimi strony internetowe. Co to oznacza w praktyce? Aby dokonać transakcji wymiany walut, w ogóle nie musimy ruszać się z domu, tracić czasu na wypłatę gotówki, dojazd i stanie w kolejkach. Wystarczy wejść pod wyznaczony adres internetowy kantoru – na przykład https://centnet.pl/ – oraz zarejestrować tam konto. Po zdefiniowaniu rachunków bankowych w pożądanych walutach przelewamy pieniądze bezpośrednio na konto kantoru, a w zamian otrzymujemy przelew zwrotny z wymienioną walutą, według ustalonego kursu (jest on podany na stronie). Cała transakcja przebiega szybko i sprawnie – trwa w porywach do kilku minut. Jedyne opóźnienia mogą wynikać z godzin księgowania i pracy banków. To niedogodność, którą da się zniwelować odpowiednio dopasowując czas wykonania przelewu.

Kto może skorzystać z wymiany walut online?

Z usług wymiany walut online może korzystać każdy, kto posiada konto walutowe (jedno bądź kilka) i chce zwiększyć liczbę zgromadzonych tam środków. Kantory internetowe okazują się szczególnie pomocne w sytuacjach, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy w obcej walucie – na przykład na spłatę upływającej raty kredytu. W przypadku wymiany online przepływ pieniądza jest maksymalnie uproszczony. Wystarczy od razu zlecić kantorowi dokonanie przelewu zwrotnego na obce konto – kredytodawcy, kontrahenta czy innego zainteresowanego podmiotu. Co godne podkreślenia, kursy po jakich odbywa się wymiana są często atrakcyjniejsze od tych, oferowanych przez kantory stacjonarne. Wynika to z niższych kosztów prowadzenia działalności w internecie. Nic dziwnego, że z wymiany walut online korzysta coraz więcej osób. Dzięki dotrzymywaniu standardów GIODO oraz posiadaniu certyfikatów bezpieczeństwa witryn, kantory internetowe stają się coraz wiarygodniejszymi pośrednikami w wymianie pieniędzy i można spodziewać się, że trend ten będzie narastał.

Podziel się