Materiał Partnera
Co obejmuje ubezpieczenie OC?

Co obejmuje ubezpieczenie OC?

Skrót OC najczęściej – a w wielu przypadkach nawet wyłącznie – z ubezpieczeniem na pojazdy mechaniczne, które muszą mieć je wykupione, by móc poruszać się legalnie po drogach. Okazuje się jednak, że tego rodzaju polisa nie musi dotyczyć jedynie pojazdów, ale także innych dziedzin i aspektów życia. Warto się z tym zapoznać i dowiedzieć się, na co można wykupić ubezpieczenie OC i w jakich przypadkach najbardziej się przyda.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dobrym zabezpieczeniem naszych dóbr

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w przypadku jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego, które służy do przemieszczania się. Wielu kierowców chętnie na tym oszczędza i wybiera najtańszą polisę, konsultując się z agentem ubezpieczeniowymi (takim jak np. pan Maciej Sokołowski z firmy Olimpia Pośrednictwo Finansowo-ubezpieczeniowe). Co ciekawe tego rodzaju ubezpieczenie wymagane jest nie tylko w przypadku samochodów osobowych, ciężarowych czy motocykli, ale także nawet statków powietrznych!

Jednak polisa OC wcale nie musi dotyczyć pojazdów. Istnieje wiele dziedzin, w ramach których także jest to możliwe. Chętnie z tego rodzaju ubezpieczenia korzystają osoby wykonujące zawody związane z prawem, takie jak: komornicy sądowi, adwokaci, radcy prawni czy notariusze. W ten sposób zabezpieczają się na wypadek ewentualnych nieprawidłowości, dzięki czemu spokojnie i bez obaw mogą prowadzić wszelkie czynności związane ze swoją pracą. Dodatkowo ubezpieczenie OC może być dobrym argumentem dla klientów i partnerów, którzy mogą czuć spokój zawierając współpracę z kimś, kto jest przygotowany na wszelką ewentualność.

Ubezpieczenie OC nie zawsze obowiązkowe

Choć rzeczywiście ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest bezwzględnie obowiązkowe, to w wielu innych aspektach jest jak najbardziej dobrowolne. Osobami, które chętnie korzystający z tego rodzaju ubezpieczenia, często są:

  • nauczyciele i wychowawcy kolonijni – w przypadku wszelkich wypadków przy pracy,
  • pracownicy służby zdrowia – dbając o zdrowie własne i swoich pacjentów,
  • użytkownicy jachtów śródlądowych - szczególnie w przypadku jednostek pływających może to być niezwykle ważna rzecz, która zabezpieczy nas w wypadku zagrożeń na otwartych wodach,
  • właściciele parkingów strzeżonych – w trosce o samochody klientów.

Aby dobrać odpowiedni pakiet ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, warto skonsultować się z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym. Dzięki temu będziemy przygotowani na wszelkie wypadki i utrudnienia, na które możemy natrafić.

Opracowanie:

OLIMPIA Pośrednictwo finansowo- ubezpieczeniowe Maciej Sokolowski

Brzozów , Bielawskiego 1

  • tel. 13 434 02 04

Podziel się