Artykuł sponsorowany Smartband, czyli czas i tętno pod kontrolą

Smartband, czyli czas i tętno pod kontrolą

Opaski sportowe to obszerny segment drobnych sprzętów elektronicznych, które stanowią ciekawą alternatywę dla zwykłego zegarka. Smartbandy już dawno przestały być sprzętem tylko dla osób aktywnych, tak naprawdę każdy może nosić na nadgarstku taki gadżet. Dlaczego warto nosić opaskę sportową i jaką kupić, aby dobrze służyła? Podpowiadamy!

Smartband – co to takiego?

Smartband, czyli inaczej opaska sportowa lub opaska fitness to małe urządzenie zakładane na nadgarstek. Ma postać niewielkiej bransoletki z gumy lub silikonu, ale coraz więcej firm oferuje gadżety z paskami skórzanymi lub metalową bransoletą. Okazuje się, że styl jest nie mniej istotny niż same funkcje, które oferuje urządzenie. Smartband ma jeden główny cel: lifelogging, czyli nic innego jak powadzenie zapisków aktywności użytkownika oraz podstawowych parametrów jego cała. Urządzenia posiada wbudowane czujniki pozwalające zbierać potrzebne dane. Opaska fit przede wszystkim:

  • monitoruje ilość kroków,
  • liczy przebyty dystans (np. podczas spaceru lub biegania),
  • kalkuluje ilość spalonych kalorii,
  • mierzy tętno w spoczynki i podczas treningu.

Wszystkie wyniki pokazywane są na małych, kolorowych wyświetlaczach – jest to spory postęp, bo jeszcze jakiś czas temu smartbandy nie posiadały tej opcji. Te małe i sprytne urządzenia potrafią całkiem sporo, poza najbardziej podstawowymi funkcjami. Wiele z nich może monitorować jakość snu i wybudzać delikatnie o planowanej porze, a także przypominać o tym, ze czas się ruszyć, jeśli za długo siedzimy w jednej pozycji.

Opaski sportowe najlepiej działają w parze z telefonem, choć nie jest to konieczne – opaska solo równie dobrze się sprawdzi. Jednak po sparowaniu smartbanda ze smartfonem zyskujemy dodatkowe funkcje: można odbierać połączenia, przełączać utwory muzyczne lub czy zapisywać treningi, aby móc śledzić postępy. Oczywiście ilość funkcji jest ściśle powiązana z modelem opaski fitness, których jest bez liku w sklepach z elektroniką pokroju Techonic.pl.

To warto wiedzieć przed zakupem opaski sportowej

Wybierając dla sobie opaskę sportową warto zastanowić się jakie oczekiwania mamy co do sprzętu. Jeżeli opaska ma nam towarzyszyć codziennie i w każdej sytuacji to warto postawić na sprawdzonych producentów. Jednak nie zawierzajmy obietnicom na opakowaniu w ciemno – najlepiej przekopać fora internetowe w poszukiwaniu opinii innych użytkowników konkretnego sprzętu. Obecnie niesłabnącą popularnością cieszą się opaski sportowe od Xiaomi, a także Huawei.

Dobra opaska sportowa odznacza się konkretną baterią, która powinna być jak najmocniejsza. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji kiedy trzeba rozstać się z opaską fit, bo ta się rozładowała. Są urządzenia, które potrafią wytrzymać nawet 3 tygodnie na jednym ładowaniu, więc naprawdę można zapomnieć, że jest to gadżet elektroniczny.

Jeżeli opaska sportowa ma grać główne skrzypce podczas treningów to warto zwrócić uwagę na liczbę trybów treningowych. Dla przeciętnego użytkownika, który trenuje hobbystycznie 2-3 razy w tygodniu, lubi spacerować lub jeździć rekreacyjnie na rowerze to z pewnością wystarczy podstawowy model smartbanda. Dużym atutem może być wodoodporność, która zabezpiecza urządzenie przed zalaniem, więc spokojnie można zmywać i trenować w niewielkim deszczu.

Dlaczego warto mieć smartband?

Tak naprawdę bez tego gadżetu można się obejść, jednak jest on na tyle praktyczny i niedrogi, że warto w niego zainwestować parę groszy. Dobrą opaskę fitness można kupić już za 50 zł, więc wydatek nie uderzy po kieszeni, a może przynieść sporo korzyści. Posiadanie smartbanda pokazuje jak na dłoni ile tak naprawdę ruszamy się w ciągu dnia. Nawet osoby, które myślą, że robią wymaganą ilość kroków codziennie mogą się zdziwić! Opaska na nadgarstku to motywacja do tego, aby ruszać się więcej i częściej. Możliwość monitorowania przebiegu treningu oraz zapisywanie ich w specjalnej aplikacji na smartfonie to dodatkowy bonus, który pozwala trzymać (dosłownie!) „rękę na pulsie”. Smartband jest też ciekawym dodatkiem – obecnie na rynku jest tak dużo modeli, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwość wymiany gumowych pasków pozwala cieszyć się gadżetem znacznie dłużej – kiedy się opatrzy konkretny kolor, wymieniamy w 3 ruchach na nowy i gotowe!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas