Artykuł sponsorowany Rodzaje kamer dedykowanych dla telewizji przemysłowej

Rodzaje kamer dedykowanych dla telewizji przemysłowej

Telewizja przemysłowa CCTV, czyli po prostu monitoring, to technologia, która występuje w różnych wersjach, jeśli chodzi o swoją jakość, wydajność, czy zaawansowanie. Chętnie korzystają z niej dzisiaj właściciele zakładów produkcyjnych, magazynów, biur korporacyjnych, sklepów, hoteli, czy restauracji, a także zarządcy urzędów, szkół, czy szpitali. Obecnie niemalże każdy większy obiekt, wyposażony jest w telewizję przemysłową. Podobnie dzieje się z prywatnymi domostwami. Wielokrotnie jednak konstrukcje kamer są w taki sposób ukryte, aby stwarzać pozór, iż określony budynek nie jest zabezpieczony technologią CCTV.

Kamery widoczne i niewidoczne

Kamery wykorzystywane w technologii CCTV, przede wszystkim można podzielić na te widoczne dla człowieka, a także na te świetnie zamaskowane. Pierwsze z nich nie tylko zatem mają nagrywać i rejestrować obraz w czasie rzeczywistym, ale także mają za zadanie odstraszać włamywaczy, mających świadomość ciągłej obserwacji każdego kroku. Niestety niekiedy wiąże się to z ryzykiem uszkodzenia mechanicznego kamery przy próbie włamania, dlatego popularną technologią stała się również ta „zamaskowana”. Montowana jest ona w niewidocznych dla oka człowieka miejscach, przy dachach, rynnach, czy nawet w krzakach i na ogrodzeniach. Rozwiązań jest dzisiaj dziesiątki… Zawsze są one jednak dostosowywane do potrzeb, a także do warunków wskazanych po przeprowadzonych analizach ryzyka włamaniowego.

Możliwości analityczne technologii wizyjnej

Najnowsze technologie od sprawdzonych producentów i dystrybutorów, nie tylko rejestrują obraz, ale także mają bardzo rozbudowane funkcje analityczne. Pozwalają one integrować się z dowolnym systemem włamaniowym, przetwarzając dane i wysyłając powiadomienia. Informacje o niepokojących zdarzeniach, mogą być przesłane drogą SMS-ową, czy też bezpośrednio do firmy ochroniarskiej, jeśli z taką podjęto współpracę. Dzisiaj szczególne wspomniane analityczne własności posiadają nowoczesne kamery termowizyjne. To one dokonują pomiaru ciepła przy zerowej widoczności. Za pomocą specjalistycznego termowizora dochodzi do – możliwe dzięki obrazowaniu podczerwonemu – konwersji termicznej intensywności promieniowania obiektu. Włamywacz może być zatem wykryty w smugach dymu, we mgle, czy przy dużych ulewach i śnieżycach. Niezwykła czułość kamer w tejże technologii, pozwala także na montowanie ich we wnętrzach budynków. Świetnie sprawdzają się w przestrzeniach przemysłowych, gdzie pełnią również funkcję dodatkowego systemu monitorującego bezpieczeństwo stanowisk pracy.

Warto wiedzieć! Kamery termowizyjne dzisiaj są często wykorzystywane, jako sprzęty wspierające standardowe urządzenia wizyjne.

Kamery kolorowe w wysokiej rozdzielczości

Kamery telewizyjne występują dzisiaj w technologii kolorowej w bardzo wysokiej rozdzielczości. Obecnie dostępne są nawet rozwiązania HD, które pozwalają uzyskać czysty obraz nie tylko przy odtwarzaniu video, ale przy obserwowaniu w czasie rzeczywistym otoczenia na specjalnym monitorze. W przypadku szerokiej automatyzacji CCTV, możliwe jest nawet zarządzanie kamerami poprzez laptopa, smartfon czy tablet, i to z drugiego końca świata! Przetworzone materiały, nie tylko zaś zapisywane są na specjalnych własnych dyskach pamięci, ale również w chmurze internetowej. Wysokie jakościowo rozwiązania, zawsze gwarantuje firma TECH-SOL, która jest stałym partnerem polecanych marek w świecie zabezpieczeń antywłamaniowych. Mowa o takich koncernach, jak: KENIK, HIKVISION, BCS, GANZ czy BOSCH, oferujący zintegrowany system włamań i napadów.

Rodzaje kamer ze względu na konstrukcje

Ze względu na konstrukcje wyróżnia się dzisiaj kilka typów kamer CCTV. Do najpopularniejszych zalicza się:

  • kamery CCTV kompaktowe typu BOX;
  • kamery CCTV kopułkowe typu DOME;
  • kamery CCTV tubowe BULLET;
  • kamery CCTV w obudowach specjalnych – np. kamery płytkowe oraz kamery w czujkach PIR;
  • Kamery CCTV szybkoobrotowe – kamery wewnętrzne do montażu w suficie podwieszanym, kamery wewnętrzne do zawieszenia pod sufitem lub na wysięgniku obok ściany, kamery zewnętrzne do montażu na wysięgniku mocowanym do ściany lub słupa;
  • kamery w obudowach ochronnych – kamery urbanistyczne i „duże”, których nie można uszkodzić ciężkimi przedmiotami, a nawet nabojami! 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter