Artykuł sponsorowany Regularna konserwacje plotera gwarantem jego żywotności

Regularna konserwacje plotera gwarantem jego żywotności

Plotery wykorzystywane są w biurach projektowych, pracowniach graficznych, kartograficznych i tym podobnych, do wydruków wielkoformatowych projektów architektonicznych i branżowych, plansz, plakatów, map i wielu innych rysunków w formatach od A4 do A0 a czasem nawet większych. Swoim przeznaczeniem przypominają zatem drukarki, lecz zarówno wyglądem, jak i zasadą działania oraz sposobem obsługi urządzenia znacznie się różnią.

Kiedy ploter jest potrzebny w biurze?

Częstotliwość serwisowania plotera, zalecana przez wszystkich większych producentów to od raz w roku do raz na dwa lata, w zależności od intensywności użytkowania urządzenia. Zarówno intensywna eksploatacja, jak i całkowite zaniechanie używania plotera skutkować może jego awarią. Przy intensywnym użytkowaniu, co naturalne, zużywają się jego części, które trzeba co pewien czas wymieniać, zaś w wypadku, kiedy stoi on nieuruchamiany przez miesiąc lub dłużej, może to spowodować zaschnięcie atramentu i również uniemożliwić druk w razie, gdy zajdzie potrzeba. Jeśli wydruki wielkoformatowe wykonujemy stosunkowo rzadko, trzeba się zastanowić nad sensem posiadania plotera, bo być może bardziej opłacalne jest zlecanie wydruków w przeznaczonych do tego celu punktach usługowych. Posiadając ploter, trzeba się liczyć z tym, że co pewien czas trzeba będzie wezwać firmę serwisującą plotery, w celu dokonania jego przeglądu i ewentualnej wymiany lub naprawy zużytych części. Plotery to urządzenia duże, lecz składające się z wielu delikatnych części, więc ich przenoszenie czy transport czasem wpływa bardzo negatywnie na ich kondycję. Dlatego firmy zajmujące się konserwacją ploterów zwykle przyjeżdżają do klienta ze swoją ofertą oraz z usługą.



Czego użytkownikowi rodzić nie wolno?

Regularna konserwacja plotera stojącego w pracowni projektowej albo graficznej jest bardzo istotna, choćby z tego powodu, że użytkowanie plotera bywa nieregularne i często wymaga się, by pracował nieprzerwanie nawet przez kilka godzin, a potem z kolei nie ma nic do wyplotowania przez kilka dni. Na szczęście kilka dni przestoju nie powinno zaszkodzić głowicy, zwłaszcza, jeśli ploter ma ustawione automatyczne samoczyszczenie głowicy. Samodzielnie można w ploterze zakładać papier, wymieniać tusze i ostrożnie usunąć papier, jeśli ten się zatnie. Jeśli jednak pojawią się problemy z ploterem, których nie potrafimy samodzielnie rozwiązać, należy wtedy wezwać specjalistyczną firmę naprawiającą plotery, jak np. Perfect Servis, która dokładnie upewni się, co nie działa i dlaczego, a potem naprawi sprzęt. Najważniejsze to, aby ploter działał bezbłędnie, gdy jest akurat potrzebny, bo trzeba wydrukować więcej dokumentacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas