Materiał Partnera Profesjonalne podłączanie sprzętów AGD i RTV – kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

Profesjonalne podłączanie sprzętów AGD i RTV – kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

W każdym domu znajduje się obecnie całe mnóstwo różnych urządzeń elektronicznych i nie tylko. Nie wyobrażamy sobie życia bez telewizora, konsoli czy wysokiej klasy sprzętu muzycznego z dobrym nagłośnieniem. Za rzecz oczywistą uważamy obecność w mieszkaniu lodówki, kuchenki gazowej czy piekarnika. Wielu z nas ma jednak problemy z fachowym i bezpiecznym podłączeniem wszystkich tych urządzeń. Kiedy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Zakup nowych artykułów gospodarstwa domowego

Obecnie produkowane urządzenia do domu są mocno zaawansowane technologicznie. Jeszcze do niedawna podstawową funkcją lodówki było utrzymywanie w świeżości umieszczonej w niej żywności. Dziś to samo urządzenie zaserwuje nam kostki lodu do orzeźwiającego napoju, poda przepis na pyszną lasagne i przypomni, o znajdujących się w nim produktach spożywczych, którym kończy się data ważności. Nic więc dziwnego, że kupując nowy sprzęt AGD do domu, który nie kosztuje przecież mało, boimy się podłączyć go samodzielnie. Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc doświadczonych serwisantów, którzy w swojej codziennej pracy mają styczność z urządzeniami rozmaitych marek. Mamy wówczas gwarancje, że świeżo zakupione przez nas sprzęty zostaną podłączone w sposób fachowy i – co najważniejsze- bezpieczny.

Przeprowadzka

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z wieloma trudnościami. Pomijając już wszystkie sprawy urzędowe, kluczową kwestią jest odpowiednie zaplanowanie przeprowadzki. Musimy przecież bezpiecznie przetransportować cały nasz majątek. Wszelkie urządzenia AGD i RTV są bardzo wrażliwe na wstrząsy i inne niedogodności związane z przewozem. Ze szczególną troską należy zadbać więc o ich właściwe zabezpieczenie. W tym celu możemy skorzystać z usług polecanej firmy serwisowej takiej jak np. Ut&Serwis, która nie tylko przetransportuje urządzenia we wskazane miejsce, ale też podłączy je zgodnie ze wskazówkami klienta.

Montaż kuchenki gazowej

Aby skutecznie przeprowadzić montaż kuchenki gazowej w domu, należy mieć specjalne uprawnienia gazowe. W związku z tym konieczne będzie wezwanie wykwalifikowanego fachowca. Podłączenie kuchenki gazowej trzeba również odnotować w książce gwarancyjnej urządzenia. Jeżeli pominiemy ten krok, producent ma pełne prawo do unieważnienia gwarancji w razie ewentualnej awarii. Kuchenki gazowe podłącza się do instalacji gazowej przy pomocy specjalnego, elastycznego węża o odpowiednio dopasowanej długości. Należy też spełnić określone warunki, by kuchenka gazowa była zamontowana zgodnie z przepisami. Chodzi np. o jej odległość od okna. Powierzając to zadanie profesjonaliście, możemy być pewni, że wszystko odbędzie się zgodnie z ogólnie przyjętą procedurą.

Opracowanie:

Ut & Serwis Sp. z o.o.

Koło , Starowarszawska 13

Podziel się