Materiał Partnera Podstawa wydajnej produkcji? Informatyzacja firmy z systemem ERP!

Podstawa wydajnej produkcji? Informatyzacja firmy z systemem ERP!

Sprawna organizacja procesu produkcyjnego to podstawa wytwarzania wysokiej jakości wyrobów, spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdź, jak pomaga tu informatyzacja firmy i co oferują w tym zakresie systemy ERP!

Każdy produkt  ma swoją specyfikę. Niezależnie, czy jest to wyrób pierwszej potrzeby, czy luksusowy - skierowany do nielicznych. Trzeba uważnie przyglądać się konkurencji a przede wszystkim trendom, jakie panują w danej branży, aby produkt, który oddajemy w ręce klienta, spełniał jego oczekiwania i standardy bezpiecznego użytkowania. Tak samo jest z zarządzaniem obszarem produkcji. Należy uwzględnić wiele czynników, żeby zaoferować odbiorcy wyroby wysokiej jakości a przy tym optymalizować koszty wytworzenia i utrzymać przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwa.

Systemy ERP – jak mogą pomóc?

We wdrażaniu skutecznych metod zarządzania pomagają specjalistyczne rozwiązania informatyczne przeznaczone do kompleksowej obsługi  przedsiębiorstwa. Narzędzia te umożliwiają gromadzenie danych zarówno z hali produkcyjnej,  jak i pozostałych obszarów firmy. Przykładem są systemy ERP (Entreprise Resources Planning). Czyli zintegrowane, wielomodułowe oprogramowanie  informatyczne, z centralną bazą danych, które usprawnia pracę i wymianę informacji, gwarantując bardziej elastyczną reakcję firmy na potrzeby klientów.

Co wziąć pod uwagę wybierając system ERP?

Pełną realizację założonych celów przedsiębiorstwa, zarówno tych strategicznych jak operacyjnych, łatwiej osiągnąć, kiedy system ERP jest odpowiednio dobrany dla branży i zgodny z indywidualnymi potrzebami firmy. Na czym więc należy się skupić, wybierając takie oprogramowanie?

Przede wszystkim system powinien posiadać zestaw gotowych funkcjonalności z rozbudowanym obszarem zarządzania produkcją. Ważny jest również rozwój oprogramowania, co wiąże się z częstotliwością aktualizacji, nowymi funkcjami czy  współpracą posprzedażną z dostawcą. Wybierając rozwiązanie elastyczne,  zapewniasz swojej firmie wsparcie w  postaci systemu rozwijającego się wraz z przedsiębiorstwem.

Na rynku jest wiele systemów  ERP, których producenci, oprócz tworzenia coraz nowszych funkcjonalności, oferują również dobre praktyki biznesowe w zakresie stosowania oprogramowania tej klasy dla rozwoju firmy, która je wybrała. Można także skorzystać z systemów ERP umożliwiających tworzenie dedykowanych rozwiązań.

Dlaczego warto korzystać z systemów ERP ?

Systemy ERP dają spore możliwości rozwoju każdej firmy. Informatyzacja produkcji pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów, zwiększanie wydajności oraz zmniejszanie niepożądanych efektów i optymalizację kosztów wytwarzania. Systemy tej klasy posiadają wiele funkcji i aplikacji przeznaczonych do zarządzania procesem produkcji. Warto zatem zapoznać się dokładnie z każdym wariantem i dopasować go do swoich potrzeb.  Przykładem rozwiązania, które sprawdza się w szczególnie w branży produkcji oraz handlu i usług jest Streamsoft Prestiż. To system ERP z rozbudowanym modułem Zarządzania Produkcją, który kompleksowo wspomaga proces planowania i harmonogramowania szczegółowego produkcji. System współpracuje również z oprogramowaniem CAD,MES i programami do nestingu.

Oprogramowanie zbudowane  jest z szeregu modułów wspierających pracę całej firmy. Oferuje m.in. autorskie rozwiązanie 2in1  (desktop + aplikacja mobilna), w zakresie Logistyki, które umożliwia m.in. obsługę przyjęć i wydań z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Wybrane funkcje Streamsoft Prestiż są również dostępne w ramach ERP mobile - aplikacji przeznaczonej na systemy Android i iOS.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas