Artykuł sponsorowany Pęknięty ekran w smartfonie? Nie panikuj!

Pęknięty ekran w smartfonie? Nie panikuj!

Można śmiało powiedzieć, że symbolem naszych czasów jest smartfon. Zabieramy go ze sobą wszędzie, nie mogąc oderwać się od przeglądania sieci czy czatowania ze znajomymi. Telefon towarzyszy nam w łazience, na plaży czy w czasie przerwy od pracy. Jest jak przedłużenie naszej ręki. Potrafimy wydać krocie na najnowszy aparat naszej ulubionej marki. I przeżywamy prawdziwe katusze, kiedy ekran smartfona pęknie, rozbije się lub rozleje. Czy w takiej sytuacji zakup nowego telefonu to konieczność?

Nie ignoruj problemu

Do pęknięcia ekranu smartfona najczęściej dochodzi w wyniku upadku. Rzadko który telefon jest w stanie wyjść bez szwanku ze zderzenia z asfaltem. Część z nas korzysta jednak ze smartfona nawet wtedy, kiedy na jego ekranie pojawi się brzydka pajęczyna pęknięć. To niedobrze. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że uszkodzony wyświetlacz może być zaledwie początkiem naszych problemów. Przez popsuty ekran do wnętrza urządzenia dostają się zanieczyszczenia, które z czasem mogą doprowadzić do poważniejszej usterki. Dlatego też należy oddać telefon do serwisu niezwłocznie po tym, jak wyświetlacz się ukruszy, rozbije lub pęknie.

Jak ocenić rozmiar uszkodzeń?

Jak informuje pan Grzegorz Romański, który od lat specjalizuje się w naprawie telefonów komórkowych – wyświetlacz większości smartfonów składa się z trzech warstw:

  • szybki zewnętrznej,
  • ekranu dotykowego,
  • wyświetlacza LCD/AMOLED.

Jeśli po uszkodzeniu mechanicznym wyświetlacz będzie reagował na dotyk, oznacza to, że należy wymienić jedynie szybkę zewnętrzną. Jeżeli tak się nie stanie, naprawa obejmie dwie warstwy – szybę zewnętrzną i ekran dotykowy. W przypadku, gdy ekran zgaśnie i smartfon przestanie wyświetlać cokolwiek, konieczna będzie wymiana wszystkich komponentów.

Oddaj smartfona w ręce eksperta

Wiele osób podejmuje się samodzielnej naprawy wyświetlacza, zwłaszcza jeśli zniszczona została jego pierwsza warstwa. W sieci bez trudu znajdziemy części zamienne do smartfonów i filmiki instruktażowe mówiące o tym, jak naprawić telefon. Problem w tym, że jeśli brak nam doświadczenia w reperowaniu elektroniki, możemy narobić więcej szkód niż pożytku. Same części zamienne cechują się różną jakością. Jeżeli kupimy nieodpowiedni element, telefon może wiele stracić na funkcjonalności. Po co ryzykować?

Lepiej od razu zanieść sprzęt do sprawdzonego serwisu, w którym zostanie on prawidłowo zdiagnozowany i naprawiony za pomocą wysokiej klasy komponentów. Ponadto specjaliści doradzą nam, jak zabezpieczyć ekran smartfona na wypadek kolejnego upadku. Zamontują szkło ochronne lub zaproponują stosowną obudowę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas