Artykuł sponsorowany Modernizacja zbiorczej instalacji antenowej przez firmę Ant-Sat

Modernizacja zbiorczej instalacji antenowej przez firmę Ant-Sat

Antenowe instalacje zbiorcze są stosunkowo często wybieranym rozwiązaniem przez właścicieli obiektów komercyjnych, ale nie tylko. Zespół połączonych ze sobą urządzeń może w niektórych przypadkach wymagać modernizacji – wymiany anten na nowsze lub lepiej działające w określonych warunkach. Usługami związanymi z takim serwisem zajmuje się firma Ant-Sat. Czym dokładnie zajmą się fachowcy?

Gdzie wykorzystuje się zbiorcze instalacje antenowe?

Odbieranie kanałów telewizyjnych odbywa się głównie za pomocą anten. Są one montowane zarówno dachach i elewacjach domów jednorodzinnych, jak i obiektów komercyjnych. W drugim z wymienionych przypadków mowa najczęściej o zbiorczej instalacji antenowej. Gwarantuje ona możliwość doprowadzenia sygnału do wielu pomieszczeń i odbiorników. Istotnym elementem jest stacja czołowa oraz anteny, których liczba powinna być dopasowana do charakterystyki eksploatacji. Łączą one ze sobą zespoły odbiorcze składające się zarówno z anten satelitarnych, jak i naziemnych.

Takie układy wykorzystuje się przede wszystkim w obiektach komercyjnych, gdzie jednocześnie wielu użytkowników korzysta np. z odbiorników znajdujących się w innych pomieszczeniach. Mowa o hotelach, biurowcach czy galeriach handlowych. Eksperci z firmy Ant-Sat wskazują również na zastosowanie zbiorczych instalacji antenowych w budynkach wielorodzinnych, np. blokach mieszkalnych. Rozwiązanie to sprawdza się również w halach widowiskowo-sportowych. W każdym z wymienionych przypadków układ może wymagać modernizacji, którą wykona Ant-Sat. Na czym polegają usługi w tym zakresie?

Kiedy przeprowadza się modernizację zbiorczej instalacji antenowej?

Wiele zespołów odbiorczych, w których skład wchodzą anteny różnego typu, to układy przestarzałe. Są one przystosowane do odbioru analogowej telewizji, która obecnie nie jest już obsługiwana. W takiej sytuacji rozwiązaniem problemu jest modernizacja zbiorczej instalacji antenowej przeprowadzona przez Ant-Sat. Firma ta po usunięciu starych anten zajmie się zamocowaniem nowych. Wymiana może dotyczyć również wzmacniacza kanałowego i innych elementów układu.

Są one nierzadko skalibrowane pod nieprawidłowe częstotliwości, przez co nie odbierają sygnału i są całkowicie nieprzydatne. Specjaliści z firmy Ant-Sat wykonają niezbędne prace modernizacyjne, które pozwolą na wyeliminowanie takich sytuacji. Modyfikację przeprowadza się zatem najczęściej wtedy, gdy niezbędne jest przystosowanie zbiorczej instalacji antenowej do konkretnego, użytkowanego współcześnie pasma zapewniającego dostęp do kanałów telewizyjnych bez zakłóceń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas