Materiał Partnera Które albumy fotograficzne są chętnie kupowane?

Które albumy fotograficzne są chętnie kupowane?

Albumy na zdjęcia to doskonały sposób na to, aby nie tylko posegregować fotografie w sposób chronologiczny, ale także zabezpieczyć je przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Są one zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od pudełek, gdyż można w szybki sposób odszukać właściwe zdjęcie. Jakie typy albumów najlepiej się sprzedają i jakie są ich największe zalety?

Rodzaje albumów fotograficznych

W dzisiejszych czasach albumy fotograficzne występują w wielu różnych rozmiarach i wzorach. Mogą być w skromnych, papierowych oprawach lub ekskluzywnych, skórzanych etui ze złoceniami. Ich wybór zależy od upodobań oraz tego, na jakąś okazję mamy zamiar je zakupić.

Najchętniej kupowane rodzaje albumów do zdjęć to przede wszystkim:

  • Tradycyjne – jest to najbardziej obszerna grupa. Albumy tradycyjne mają różnorodne, niespersonalizowane okładki i nadają się na każdą okazję.
  • Okolicznościowe – ich okładki są zaopatrzone w charakterystyczne ozdoby i napisy. Albumy okolicznościowe zwykle są dostępne w takich wariantach jak ślubne, komunijne, albumy na chrzciny oraz do sesji dziecięcych i noworodkowych (np. z okazji pierwszych urodzin).
  • Ekskluzywne – najczęściej w skórzanej lub skóropodobnej oprawie. Mogą mieć niestandardowe zapięcia (np. z rzemyków) oraz rozmaite ozdoby, dzięki którym prezentują się luksusowo.
  • Kieszonkowe – małe i poręcznie. Nie pomieszczą wielu zdjęć, ale doskonale nadają się na niewielki upominek lub albumik tematyczny zawierający wybrane fotografie z określonego wydarzenia.  

Szeroki wybór albumów do zdjęć można znaleźć między innymi w ofercie hurtowni Foto Etui, której siedziba znajduje się w Poznaniu.

Zalety albumów

Największą zaletą albumu jest oczywiście możliwość posegregowania zdjęć. Chronologia nie tylko usprawnia poszukiwanie wybranej fotografii, ale tez sprawia, że ich oglądanie w gronie przyjaciół i rodziny staje się o wiele przyjemniejsze. Warto przeznaczyć albumy, jeśli nie na wszystkie zdjęcia to chociaż na te z wyjątkowych wydarzeń. Trzymanie w nich zdjęć jest także doskonałym zabezpieczeniem ich przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Wilgoć oraz promieniowanie UV sprawiają, że zdjęcia blakną, a papier zaczyna się marszczyć. W ten sposób po kilkudziesięciu latach fotografie staną się nieestetyczne, a należy pamiętać, że to ponadczasowa pamiątka i ogromne źródło wiedzy historycznej dla przyszłych pokoleń. Osoby, które przechowują zdjęcia w pudełkach doskonale wiedzą, że łatwo się brudzą podczas ich przeglądania. Albumy fotograficzne rozwiążą również ten problem, gdyż podczas oglądania od dłoni oddziela je warstwa folii, przez co zanieczyszczenia nie wnikają w papier.

Podziel się