Artykuł sponsorowany Jakie problemy z obrazem mogą występować w telewizorach LCD i czym zajmują się serwisy RTV?

Jakie problemy z obrazem mogą występować w telewizorach LCD i czym zajmują się serwisy RTV?

Telewizor to jeden z najbardziej znanych gadżetów, jakie większość z nas posiada w swoich domach. Ten sprzęt RTV przez wielu z nas traktowany jest jak okno na świat, ponieważ za jego pośrednictwem możemy czerpać dużo informacji ze świata. Na rynku dużą popularnością cieszą się telewizory LCD. Jednak mimo najnowszych rozwiązań technologicznych nie są one odporne na uszkodzenia. Zobacz, czego najczęściej dotyczą awarie obrazu w tego typu telewizorach.

Problemy z obrazem w telewizorach LCD – czego mogą dotyczyć?

Matryca to element telewizora, który umożliwia wyświetlanie obrazu. Niestety jest to też jeden z najwrażliwszych elementów tego typu sprzętu RTV. Już nawet nowe telewizory mogą mieć tzw. martwy piksel, czyli malutką kropeczkę na ekranie, która najczęściej ma czarny kolor. Wydawać by się mogło, że taki mały szczegół nie powinien zakłócać odbioru przekazu, aczkolwiek bywa denerwujący. Niestety tego typu awarie są często usterkami fabrycznymi, w związku z czym ich naprawa zazwyczaj nie wchodzi w grę. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, lecz jest ono kosztowne. Chodzi o wymianę matrycy.

Problemy z obrazem mogą objawiać się w inny sposób. Dość często w telewizorach LCD zmagamy się z rozmazanym obrazem. Pamiętajmy jednak, iż taka awaria niekoniecznie musi być oznaką zepsutego telewizora. Niekiedy rozmazany obraz może pojawiać się, gdy kable od anteny są niewłaściwie podłączone. Aby sprawdzić, czy problem dotyczy telewizora, wystarczy włączyć film np. na DVD. Jeżeli wówczas obraz również będzie zamazany, to jedynym rozsądnym wyjściem jest oddanie sprzętu do naprawy.

Czym dokładnie zajmują się serwisy sprzętów RTV?

Zepsute lub uszkodzone telewizory w zdecydowanej większości przypadków powinny trafiać do serwisów RTV. Pracownicy takich punktów przede wszystkim są w stanie zdiagnozować problem i jego przyczynę, czego zazwyczaj nie jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie w domu. Naprawa monitorów LCD wymaga w pierwszej fazie zastosowania specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, a chyba nikt takiego w domu nie posiada. To oczywiście sprawia, że diagnostyka telewizorów LCD jest trudniejsza, niż miało to miejsce, gdy korzystaliśmy ze starych urządzeń kineskopowych.

Zanim jednak odwiedzimy serwis RTV, warto wcześniej dokładnie wyczyścić telewizor, ponieważ zanieczyszczenia również mogą źle wpływać na jego pracę. Jeśli to nie pomoże, to trzeba udać się do punktu naprawy. Naprawy telewizorów LCD, a także innych sprzętów RTV oferuje serwis RTV Pro-Partner z Grudziądza w województwie kujawsko-pomorskim. Firma ta zajmuje się pogwarancyjną naprawą sprzętów. Chodzi tu głównie o urządzenia takie, jak smartfony, tablety, kina domowe, laptopy, monitory komputerowe, a nawet sprzęty AGD. A to właśnie po utracie gwarancji urządzenia takie jak telewizory psują się najczęściej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas