Artykuł sponsorowany Jaki wybrać niezawodny powerbank?

Jaki wybrać niezawodny powerbank?

Możliwości powerbanków są na wagę złota dla każdego użytkownika elektroniki.  Nawet w samym środku cywilizacji, wystarczy brak ładowarki z odpowiednią końcówką, lub awaria sieci elektrycznej i nasz smartfon lub aparat cyfrowy mają do dyspozycji tylko zasoby własnej baterii. Zdarza się, że to za mało i tylko dodatkowy zapas pobrany z niezawodnego powerbanku ratuje nam życie. Na co zwrócić uwagą, aby zawsze był niezawodny i spełnił oczekiwania?

Decydując się na inwestycje w przenośne źródło energii, chcemy żeby było jak najbardziej użyteczne i nigdy nie zawiodło. Zależy nam, żeby powerbank był pojemny, a jego zakup nie drenował naszych finansów. Dlatego w ofertach dobrych sklepów z elektroniką, takich jak Henryx, zazwyczaj zatrzymujemy się na tych dwóch parametrach. Tymczasem, kilka szczegółów ma większe przełożenie na wygodę użytkownika i nie zawsze jest sens inwestować w ich gigantyczną pojemność powerbanków.

Wybór optymalnej pojemności dla powerbanków.

Nie ma sensu inwestować w ogromną pojemność przenośnego zasilacza, jeśli nie chcemy ograniczyć jego funkcjonalności. Ładowanie powerbanków o dużej pojemności zajmuje minimum kilka godzin, odczuwalnie dłużej, niż przeciętnego smartfona. Co więcej, aby powerbank służył nam długo, powinien przechodzić przez pełne cykle energetyczne, od naładowania maksymalnego do całkowitego wyczerpania. Łatwiej będzie nam o to zadbać używając  powerbanku o takiej pojemności, jakiej faktycznie potrzebuje nasza elektronika.

Jej wymagania pozwoli nam określić bateria tego urządzenia, którego używamy na co dzień, a które ma pod względem ładowania największe potrzeby, na przykład tablet. Najwygodniejszy dla nas będzie powerbank, którego pojemność pozwoli na pełne naładowanie urządzenia o największej baterii z 20% - owym zapasem.  Takie ustawienie priorytetów pojemnościowych sprawi, że wybierzemy powerbank, który rozładujemy, podpinając do urządzenia o największych wymaganiach energetycznych, a smartfon, smartwatch lub niewielką baterię nawigacji zasilimy nawet kilkukrotnie.

Najważniejsze elementy powerbanków.

Decydującym o funkcjonalności elementem powerbanków są wejścia. To też jest element, którym warto sugerować się przy wyborze modelu przenośnego zasilacza. Im będzie miał on więcej wejść, tym trudniej o przykre niespodzianki w momencie konieczności ładowania. Większość znaczących producentów powerbanków dba o ten detal i umieszcza wejście micro USB, USB oraz USB C na swoich urządzeniach. Aby jednak nie był to pusty dodatek, powinniśmy zwracać uwagę na obecność USB 2.1. Ten port pozwala na ładowanie urządzeń w czasie porównywalnym z ładowaniem sieciowym, podczas gdy starsze generacje portów USB mogą ten proces widocznie spowalniać.

Popularne dodatki powerbanków.

Producenci elektroniki prześcigają się w maksymalnym zwiększaniu ich użyteczności poprzez różnego rodzaju dodatki. Podobnie jest w kwestii powerbanków. Mogą być one wyposażone w wyświetlacz ze wskaźnikiem ładowania, panel słoneczny lub wbudowany na stałe kabel z łączem USB. Wskaźnik ładowania jest wygodny, jeśli nie chcemy być zaskakiwani poziomem naładowania urządzenia, ale jego obecność pochłania część magazynowanej energii. Panel słoneczny jest ciekawym, energooszczędnym pomysłem, ale za jego pomocą trudno nam będzie naładować cały powerbank. Stały kabel bywa wygodny, jednak jego uszkodzenie zmusi nas do wymiany całego urządzenia.

Jak powinien wyglądać powerbank.

Wygląd przenośnych magazynków energii jest bardzo ważny. Chętniej będziemy pamiętać o powerbanku, który jest estetyczny oraz poręczny, a jego użytkowanie ma sens, jeśli jest łatwy w transporcie. Powinniśmy więc wybierać modele, które bez problemu umieścimy w kieszeni, torbie albo schowku samochodowym. Ciekawy design bardzo często jest efektem zabezpieczenia urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych i wody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas