Materiał Partnera Jaką ofertę przekaźników możemy znaleźć na polskim rynku?

Jaką ofertę przekaźników możemy znaleźć na polskim rynku?

Przekaźnik to element urządzenia, który ma duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wszelkich procesów przemysłowych. Bowiem zamyka on i otwiera obwód elektryczny i oddziałuje na pracę innych urządzeń, które znajdują się w tym bądź innym obwodzie. Te niewielkie urządzenia są w stanie przenosić bardzo dużą moc, a co za tym idzie ich usterka, może spowodować poważne komplikacje. Warto więc wiedzieć jakie przekaźniki znajdziemy na rynku.

Polska, ceniona jakość

Nie trzeba szukać właściwych elementów za naszymi granicami. W Polsce bowiem znajdziemy firmy, które także specjalizują się w produkcji i sprzedaży przekaźników. Jedną z tych firm jest przedsiębiorstwo Relpol S.A. Funkcjonuje ono na polskim rynku już od 60 lat i jako firma z długą i piękną tradycją, stała się liderem w swoim segmencie produkcyjnym. Specjalistyczne firmy działające w tej branży, obsługują nie tylko klientów na terenie swojego kraju, ale także są cenione na rynku europejskim i arenie międzynarodowej. Lata doświadczenia sprawiają, że producenci poszukują coraz nowszych i korzystnych rozwiązań. Technologia idzie do przodu, zatem także wytwórcy każdego osobnego podzespołu, muszą być przygotowani na ciągłe zmiany i pojawiające się wymagania ze strony klientów. Każda firma, która ceni sobie jakość, korzysta wyłącznie z wysokogatunkowych materiałów. Zapewniają one wytrzymałość i trwałość, nawet pomimo intensywnego użytkowania. Profesjonalne podejście do sprawy i nieustana chęć rozwoju jest w stanie zagwarantować mocną pozycję jednostki na rynku i posiadanie grona stałych klientów, którzy często będą wracać po nowe artykuły do zaufanego przedsiębiorstwa.

Rodzaje przekaźników

Przekaźnik ma za zadanie spełniać dwa główne zadania, jakimi są separacja pomiędzy sekcją przyłączenia i sekcją sterowania, jak również przełączanie obciążeń dużej mocy z wysokim napięciem i prądem o wysokim natężeniu przy małym zużyciu energii. Stąd też przekaźniki mają bardzo szerokie pole zastosowań. Dwa główne rodzaje przekaźników to przekaźnik półprzewodnikowy i przekaźnik elektromagnetyczny. Funkcjonowanie obu tych typów jest do siebie podobne, jednak można zauważyć istotne różnice między nimi. Przekaźnik półprzewodnikowy do właściwego działania wykorzystuje transoptor, który oddziela obwód wyjściowy i wejściowy. Ten rodzaj przekaźnika znajdziemy w urządzeniach grzejnych, świetlnych i zajmujących się pracą silników. Z kolei przekaźnik elektromagnetyczny działa na zasadzie magnesu. Prąd płynący w cewce przekaźnika stwarza pole magnetyczne i przyciąga odpowiedni styk lub ich grupę. Znajdują one zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w sprzętach domowych.

Podziel się