Artykuł sponsorowany Jak uzyskać wysoką jakość wydruku na gadżetach reklamowych?

Jak uzyskać wysoką jakość wydruku na gadżetach reklamowych?

Gadżety reklamowe bardzo często wykorzystywane są do działań marketingowych przez różnej wielkości firmy. Obrandowane przedmioty takie jak kubki i pendrivy to nie tylko miły podarunek dla klienta, ale doskonała forma reklamy swojej działalności. Aby elementy te spełniały swoje zadanie, musi zostać wcześniej na nich nadrukowany logotyp lub nazwa firmy. W tym celu wykorzystuje się drukarki do gadżetów. Jaką wybrać, aby uzyskać wysoką jakość wydruku?

Jakich drukarek używa się do druku na gadżetach reklamowych?

Żeby druk na gadżetach reklamowych był trwały, musi zostać naniesiony przy pomocy specjalnego urządzenia. W tym celu najczęściej stosuje się drukarki UV. Są one bardzo podobne do tradycyjnych modeli atramentowych, a podstawową różnicą między nimi jest rodzaj używanego tuszu, a także metoda jego utrwalania. Drukarka do gadżetów wykorzystuje specjalne tonery będące mieszaniną ciekłych polimerów. Następnie są one utrwalane za pomocą światła UV, które emitują lampy LED znajdujące się przy głowicy drukującej.

Dzięki procesowi polimeryzacji tuszu, wykonywany nadruk jest niemal natychmiast utwardzony i staje się trwały. Swoim wyglądem przypomina cienki plastik. W kwestii doboru kolorów i możliwości graficznych urządzenia te niczym nie różnią się od modeli atramentowych.

Do czego wykorzystuje się druk UV?

Drukarki UV pozwalają uzyskać wysoką jakość wydruku na gadżetach reklamowych. Można ich używać zarówno w przypadku dużych, jak i mniejszych formatów. Są szeroko wykorzystywane w branży marketingowej ze względu na fakt, iż dzięki nim można nanieść napis na niemal każdy rodzaj powierzchni. Bez problemu zadrukowują: 

  • płyty pcv,

  • folie,

  • kartony,

  • drewno,

  • mdf,

  • tkaniny,

  • szkło,

  • glazurę.

Z tego powodu z ich pomocą można obrandować niemal każdy typ gadżetu reklamowego (kubki, zapalniczki, smycze), jak i wydrukować duże banery.

Zalety drukarek UV

Największą zaletą drukarek UV jest niezwykła trwałość wydruku. Jest on odporny na działanie wody, wysokich temperatur, a także niekorzystne warunki atmosferyczne. Z tego powodu sprzęt oferowany przez dystrybutora UVprinter.pl jest chętnie wybierany przez drukarnie. Dodatkowo urządzenia takie mają niezwykle szerokie zastosowanie. Gwarantują wysoką jakość wydruku, który może być naniesiony bezpośrednio na materiał.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas