Materiał Partnera Bambusowe pieluszki i otulacze dla niemowląt

Bambusowe pieluszki i otulacze dla niemowląt

Szczęśliwie oczekując na narodziny dziecka mamy czas by pomyśleć o rzeczach, które w pierwszych dniach i miesiącach niezwykle się przydadzą. Do kompletowania tak zwanej wyprawki powinniśmy podejść praktycznie, nie ulegając chwilowym zachwytom nad danym produktem – zdecydowanie najlepiej postawić na bardzo dobrej jakości, sprawdzone rozwiązania. Czymś takim będą wykonane z włókien bambusa pieluszki i otulacze, którym w całości poświęcamy niniejszy artykuł.

Choć obecnie bambus święci prawdziwe triumfy, ten stuprocentowo naturalny i ekologiczny materiał towarzyszy ludziom od wieków. Już dawniej wykorzystywany był do produkcji odzieży, chociażby z powodu uczucia swoistej świeżości, jaką odczuwa skóra będąca z nim w kontakcie; dziś natomiast na pierwszy plan wychodzą między innymi jego właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne. Nie bez znaczenia są także znaczne możliwości termoregulacyjne owego surowca, które nie dopuszczają do zbytniego przegrzania, czy  też wychłodzenia ciała, z jednej strony dobrze chroniąc przed zimnem, z drugiej – latem zapewniając przyjemny chłód.

Postaw na dobrą markę

Odkąd bambusowe akcesoria dla niemowląt stały się czymś powszechnie znanym, można je odnaleźć w ofercie mnogich firm proponujących naprawdę przeróżne warianty opisywanych przez nas pieluszek i otulaczy. Choć nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem ciekawej marki, czymś wyróżniającym się jest z pewnością Makaszka, która z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły, ręczenie szyje swe wyroby w Polsce.

Pieluszki świetnie absorbujące wodę

Tradycyjne pieluszki tetrowe coraz częściej są zastępowane tymi wykonanymi z bambusowych włókien – surowca w pełni odnawialnego. Warto zaznaczyć również, że rośliny wykorzystywane do ich produkcji uprawia się nie stosując przy tym pestycydów, co zaliczyć można do naprawdę sporych atutów. Ta wyjątkowo miękka i delikatna tkanina, absorbuję wodę aż do 60% lepiej niż zwykła bawełna, stając się wprost idealnym materiałem na pieluszki, co także potwierdza jej struktura znakomicie pochłaniająca nieprzyjemne zapachy.

Liczne zastosowania

Okazuje się, że bambusowe pieluszki posiadają szereg zastosowań, wykraczający daleko poza samo przewijanie. Można ich z powodzeniem używać jako lekkiej kołderki, przykrycia wózka, czy też osłony przydatnej przy odbijaniu. A to oczywiście nie wszystkie zastosowania – jako coś niezwykle wytrzymałego sprawdzą się jeszcze jako ręcznik, myjka do kąpieli, chustka na głowę, czy też doskonała przytulanka. Piękne wzory, jakie możemy spotkać na owych kawałkach materiału są doprawdy czarujące. Właśnie to oraz wszystko, co napisaliśmy powyżej składa się na produkt jedyny w swoim rodzaju – wiernego towarzysza najmłodszych lata naszego dziecka.

Otulacze – ochrona na najwyższym poziomie

Przechodząc do otulaczy, już na samym wstępie należy napisać, że są one czymś w rodzaju przyjaznej mgiełki, bezpiecznie otaczającej naszego maluszka. Niezwykle czuła skóra niemowlęcia potrzebuje ochrony na naprawdę wysokim poziomie. Tkanina bambusowa w czasie ciepłych dni potrafi utrzymywać swą temperaturę o 2 stopnie niżej od poziomu otoczenia, a przy tym odpowiednio "oddychać", nie powodując uczucia duchoty. Jedną z wielkich zalet tego rozwiązania jest także poważna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV, co ma niebagatelne znaczenie w trakcie dłuższych spacerów.

Doskonałe warunki do snu

Otulacz bambusowy przede wszystkim stwarza jak najlepsze środowisko do snu, będąc pewnego rodzaju kokonem, przypominającym dziecku warunki panujące wewnątrz brzucha mamy. Sprawia to, że nasza pociecha czuje się wyjątkowo bezpiecznie, zdecydowanie lepiej niż w klasycznym rożku. Idealne wręcz dopasowanie do ciała maluszka – za sprawą specjalnych splotów nie ograniczających swobody ruchów – zapewnia wyjątkową wygodę, gwarantując za każdym razem zdrową i spokojną drzemkę.

Podziel się