Materiał Partnera Zastosowanie automatyki meblowej w mieszkaniu

Zastosowanie automatyki meblowej w mieszkaniu

Technologia na stałe zagościła w naszym życiu i nie ma chyba obszaru, w jakim nie korzystalibyśmy z jej dobrodziejstw. Wielu z nas mieszka już w inteligentnych domach, nadszedł więc czas na inteligente meble, czyli takie, które wykorzystują rozwiązania z gruntu automatyki i elektroniki. Jakie technologie znajdują tu zastosowanie i dlaczego warto wykorzystać je we własnym mieszkaniu? O tym w artykule.

Inteligentne rozwiązania w domu

Jak sugeruje nazwa, inteligentny budynek ma oferować rozwiązania, które zapewnią jego mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo. Ideą tego systemu jest możliwość zarządzania i kontrolowania poszczególnych układów i urządzeń za pomocą wspólnego panelu sterowania. Wykorzystywane tu technologie takie jak systemy wspomagania otwierania czy sterowanie pilotem są skutecznie wykorzystywane w branży meblarskiej dzięki firmom takim jak M projekt M Produkt, które zajmują się projektowaniem zaawansowanych, nietypowych rozwiązań. Inteligentne wnętrze pozwala zorganizować przestrzeń w optymalny sposób i dopasować ją do indywidualnych potrzeb mieszkańców.

Wśród popularnych rozwiązań wymienić można specjalne systemy zamykania szuflad oraz podnośniki do blatów, które pozwalają na regulację wysokości mebli bez konieczności użycia siły. Automatyka meblowa wykorzystuje sterowanie pilotem, a ten jest na tyle prosty w obsłudze, że bez problemu posługiwać się nim będą nie tylko dorośli, ale również seniorzy czy dzieci. Inteligentne meble mają służyć przy tym nie tylko podniesieniu komfortu życia, ale również zapewnieniu bezpieczeństwa. Dlatego też tworzone są rozwiązania, które uniemożliwiają dostęp do szafek i szuflad, ale również windy elektryczne do półek – przydatne podczas unoszenia ciężkich sprzętów kuchennych.

Automatyka meblowa na miarę potrzeb

Zadaniem technologii jest ułatwiać życie jej użytkownikom. Meble z założenia powinny być funkcjonalne, a automatyka meblowa jedynie to podkreśla. Inteligentne systemy meblowe mają służyć przede wszystkim optymalnemu zagospodarowaniu przestrzeni, która, szczególnie w przypadku mieszkań, jest często niewielka. Ponadto meble muszą być dostosowane do potrzeb domowników. A te mogą być specyficzne, a przykład u osób z dysfunkcjami ruchowymi. Automatyka meblowa pozwala im samodzielnie wykonywać codzienne czynności, do których inaczej nie byliby zdolni. W mieszkaniu osoby niepełnosprawnej bardzo ważne jest zapewnienie wygody sięgania po przedmioty, czyli odpowiedniej wysokości lub możliwości regulacji mebli. Kolejny aspekt to swoboda przemieszczania się i dostępu – doskonale zatem sprawdzą się systemy elektryczne do drzwi przesuwnych. Odpowiednio zaprojektowany system inteligentnego domu, w którym uwzględniona będzie automatyka meblowa to podstawa niezależności również dla seniorów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas