Artykuł sponsorowany Żaluzje fasadowe jako element zabezpieczenia antywłamaniowego

Żaluzje fasadowe jako element zabezpieczenia antywłamaniowego

Włamania do domów i mieszkań wciąż się zdarzają, chociaż rzadziej informują o nich różne media. Dlatego montaż antywłamaniowych rozwiązań wciąż jest bardzo istotną częścią wykańczania budynku. Jednym z nich są żaluzje fasadowe. Mają wiele zalet oraz zastosowań. Jest to między innymi bronienie majątku przed włamywaczami i chuliganami. Warto o nich pomyśleć, żeby zapewnić bezpieczeństwo domownikom.

Czym są żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe montuje się na zewnątrz budynków, przy oknach albo innych przeszklonych powierzchniach. Ich zadania to:

  • zapewnienie zaciemnienia przy słonecznej pogodzie,

  • izolacja termiczna,

  • izolacja akustyczna, szczególnie w dużych miastach,

  • ochrona prywatności osób przebywających w pomieszczeniach,

  • ochrona przed włamaniami i uszkodzeniem okien.

Ciekawą funkcją jest kontrolowanie ilości światła, która wpada do pomieszczenia. Żaluzje fasadowe są najczęściej wybierane przez właścicieli firm oraz nowoczesnych domów, ale można zamontować je wszędzie tam, gdzie pozwalają na to ściany zewnętrzne. Są to bowiem solidne, często sterowane automatycznie rozwiązania, w starych budynkach mogą się więc nie sprawdzić.

Jak żaluzje fasadowe pomagają w zabezpieczeniu domu?

Niewiele osób myśli dziś o zabezpieczeniu swojej posesji przed włamaniami. To dlatego, że zakłada się, że większość oszustw i kradzieży przeniosła się do przestrzeni wirtualnej. Dalej jednak zdarzają się włamania, nie można więc ich bagatelizować. Żaluzje fasadowe są jednym z wielu elementów zabezpieczających dom przed niechcianymi gośćmi. Ich największe zalety w tym zakresie to:

  • uniemożliwianie przyjrzeniu się wyposażeniu domu, złodziej nie może więc oszacować, czy włamanie się opłaca;

  • zabezpieczenie przed zbiciem i uszkodzeniem okien;

  • stworzenie kolejnej bariery ochronnej, którą trzeba sforsować, aby dostać się do budynku.

Żaluzje fasadowa mogą różnić się od siebie systemem montażu oraz konkretnym zastosowaniem. Od tego również może zależeć, jak skutecznie będą bronić budynek przed włamaniami. Szukając idealnego modelu, warto sprawdzić firmy oferujące wiele rozwiązań, takie jak np. Uni-Plast. Pracownicy sklepów doradzą, jaki system sprawdzi się w danym środowisku oraz podpowiedzą, jakie parametry powinny mieć żaluzje najlepiej chroniące przed włamaniami. Szczególnie dokładnie powinno zabezpieczyć się okna na parterze i takie, do których łatwo się dostać, na przykład drzwi balkonowe. Jeśli te punkty będą wyposażone w porządne żaluzje fasadowe, domownicy poczują się znacznie bezpieczniej w swoich czterech kątach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas