Artykuł sponsorowany Zalety montażu szaf wnękowych w mieszkaniach i domach

Zalety montażu szaf wnękowych w mieszkaniach i domach

Szafy wnękowe wybierane są coraz chętniej. Czy można się temu dziwić? Z pewnością nie, w końcu ich zastosowanie niesie za sobą wiele korzyści. Wbrew pozorom nie jest to tylko dodatkowe miejsce na odzież lub obuwie. Z ich pomocą możemy funkcjonalnie wykorzystać nieustawną przestrzeń, na przykład skos pod schodami! Z naszego artykułu poznasz inne korzyści, jakie przyniesie Ci zamontowanie szafy wnękowej w mieszkaniu!

Szafy wnękowe – czym się wyróżniają?

Niepodważalną zaletą szaf wnękowych jest oszczędność miejsca. W przeciwieństwie do szaf wolnostojących – można je ulokować w dowolnej wnęce. Stąd też są idealną opcją w niewielkiej sypialni, garderobie oraz w przedpokoju. Co więcej, dyskretnie wtopiona szafa wnękowa zapewni nam mnóstwo miejsca do przechowywania ubrań, butów, jak i różnego rodzaju sprzętu, którego nie chcemy pozostawiać na zewnątrz!

W zależności, czy ma ona pełnić funkcję schowku na akcesoria i niewielkie urządzenia, czy też ma służyć wyłącznie do ułożenia ubrań – możesz wybrać jej wielkość i układ wewnętrzny półek.

Kolejnym atutem szaf wnękowych, oferowanych między innymi przez firmę Peter -Tom Tomasz Frymus, jest matowe, półmatowe lub błyszczące wykończenie. Dzięki temu idealnie zgra się z pozostałymi meblami w pomieszczeniu. To Ty decydujesz, jaka będzie forma jej zamykania i otwierania – mogą to być drzwi przesuwne, tradycyjnie otwierane, jak i całkowicie przeszklone. Ostatnia opcja doskonale zastąpi wolnostojące lustro, które także zabiera dodatkową przestrzeń!

Zastosowanie szaf wnękowych

Zastanawiasz się, gdzie możesz wykorzystać szafę wnękową? Idealnie sprawdzi się:

  • w garderobie,
  • we wnęce pod schodami,
  • pomiędzy dwiema ściankami,
  • w pokoju dziennym,
  • przy wejściu do mieszkania.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić ją w narożniku pokoju, gdyż te miejsca z reguły są niewykorzystane i nieustawne! W kwestii doboru idealnego rozwiązania konstrukcyjnego i wykończeniowego – skorzystaj z pomocy fachowców specjalizujących się w projektowaniu i produkcji szaf wnękowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas