Artykuł sponsorowany Zalety montażu rolet zewnętrznych

Zalety montażu rolet zewnętrznych

Jeszcze do niedawna w niewielu domach jednorodzinnych czy mieszkaniach można było spotkać rolety zewnętrzne. Dziś to standard, bez którego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania zarówno w gorące letnie dni, ale też chłodniejsze zimowe poranki. Trudno się dziwić. Montaż rolet zewnętrznych ma mnóstwo zalet, a jedną z najważniejszych jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa u domowników. 

Chłodniej latem, cieplej zimą

To chyba jedna z największych zalet montażu rolet zewnętrznych. W okresie zimowym rolety świetnie chronią przed utratą ciepła z pomieszczenia. Stanowią coś na wzór bariery dla przepływu chłodnego, często bardzo zimnego powietrza z zewnątrz. Wszystko za sprawą wytwarzania się między oknem, a opuszczoną roletą poduszki powietrznej, która jest pełni funkcję izolatora. W przypadku rolet wypełnionych pianką poliuretanową oszczędności z tytułu braku utraty ciepła z wnętrza domu na zewnątrz mogą wynosić aż 40% co w skali roku daje dużą oszczędność w rachunkach za ogrzewanie. 

Z kolei w sezonie letnim, rolety zewnętrzne pełnią funkcję izolatora przed przedostawaniem się gorącego powietrza z zewnątrz do środka pomieszczenia. Spuszczone rolety w godzinach, kiedy najmocniej świeci słońce pozwala zachować przyjemny chłód w sypialni, kuchni czy salonie. Różnica temperatur w gorące letnie dni między wnętrzem, a temperaturą na zewnątrz może wynosić nawet 10 stopni. Dlatego, szczególnie teraz, kiedy z każdym rokiem mamy do czynienia z upalnym latem w Polsce, warto rozważyć montaż rolet, gdyż pozwoli nam to cieszyć się odpoczynkiem w bardzo przyjemnych temperaturach we własnym domu. 

Ochrona dla okien

Rolety zewnętrzne to też świetna ochrona dla stolarki okiennej przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Opady, silne działanie promieniowanie słoneczne czy wiatr mogą powodować uszkodzenia ram okiennych, ale również szyb. Trzeba pamiętać, że okna wykonane z PCV są wrażliwe na działanie wysokich temperatur co z czasem może prowadzić do wypaczania się okien, a w konsekwencji ich wymiany. 

Izolacja i przyciemnienie 

Wiemy, że rolety pełnią wiele istotnych funkcji. Kolejną z nich jest izolacja przed hałasem. Choć w pełni nie da się uniknąć przedostawania się często niechcianych dźwięków z zewnątrz budynku do pomieszczenia, to dzięki opuszczeniu rolet możemy na pewno zmniejszyć ich intensywność. Rolety stanowią dobrą izolację akustyczną i sprawdzą się w domach zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach. Co więcej zapewnią więcej prywatności chroniąc przed zainteresowaniem przechodniów. Rolety pozwalają też na przyciemnienie pomieszczenia w dowolnej chwili w trakcie dnia. Zdarza się, że przychodzimy zmęczeni z pracy lub nasze dzieci są senne. Wtedy, aby stworzyć idealne warunki do drzemki wystarczy spuścić odrobinę rolety, a już pomieszczenie staje się bardziej przyjazne do odpoczynku.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas