Artykuł sponsorowany Zalety i wady stosowania moskitier

Zalety i wady stosowania moskitier

Moskitiera to specjalna siatka przeciw owadom. Występuje zarówno w wersji tekstylnej, jak również metalowej. Małe oczka i gęste upakowanie materiału powoduje, że owady nie mogą się przez nią przedostać. Można zamontować ją w oknach tradycyjnych, dachowych oraz w drzwiach balkonowych. Jakie są rodzaje moskitier? Czy rzeczywiście warto ją stosować?

Stosowanie moskitier to najskuteczniejszy sposób ochrony przed owadami. Moskitiera stanowi barierę mechaniczną, jej wykorzystanie nie jest szkodliwe ani dla człowieka, ani dla środowiska, ani nawet dla samych owadów. Jest bardzo przydatna podczas wyjazdu w tropiki lub w przypadku, gdy trzeba zabezpieczyć na przykład dziecięce łóżeczko. Stosowanie moskitier to liczne zalety, ale mają one również wady. A te są różne w zależności od rodzaju stosowanej moskitiery.

Rodzaje stosowanych moskitier

Moskitiery można podzielić na kilka kategorii w zależności od sposobu montażu, przeznaczenia czy kolorystyki. Do najczęściej wykorzystywanych należą moskitiery okienne. Mocuje się je do ramy, bez konieczności wiercenia otworów. Na rynku dostępne są również moskitiery okienne zwijane oraz w wersji plisowanej. Moskitiery ramkowe – mocuje się do okien na specjalnych ramkach wyposażonych w zaczepy. Są droższe od moskitier tekstylnych, ale dobrze dobrane będą niezawodne i posłużą przez wiele lat. Moskitiera na okna dachowe może być naklejana lub rozwijana, jak roleta pokojowa. Moskitiery można również stosować na drzwi balkonowe. Dostępne są w wielu wariantach, z magnesem, z obciążeniem lub w formie drzwi. Moskitiery nad łóżko to alternatywa dla baldachimów. Można ją zawiesić nad łóżeczkiem dziecięcym lub zastosować w tropikach. Podobne zastosowanie mają moskitiery na hamak oraz moskitiery turystyczne do zawieszenia pod sufitem.


Zalety i wady moskitier

W zależności od zastosowanych moskitier, ich zalety mogą być bardzo różne. Najważniejsze, że zwykle nie są bardzo kosztowne i można je wielokrotnie przyczepiać. Moskitiery są wodoodporne, trwałe i służą przez wiele lat. Szeroka kolorystyka pozwala na dopasowanie barwy moskitiery do okna. Niestety moskitiery mają również wady. Mogą one utrudniać mycie okna lub zewnętrznej części ramy okiennej i parapetu oraz wpływać na widoczność z okna. Moskitiery ramkowe muszą być wykonane i zamontowane przez specjalistyczne firmy.

Moskitiery można zastosować również w przypadku posiadania zewnętrznych rolet antywłamaniowych. Moskitiera to dobre zabezpieczenie przed owadami w domu, w podróży czy na biwaku. Od jej dobrego dopasowania będzie zależała trwałość oraz skuteczność, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas