Artykuł sponsorowany Zakup systemu alarmowego. Wydatek opłacalny?

Zakup systemu alarmowego. Wydatek opłacalny?

Jeżeli dom znajduje się na uboczu, jego właściciele bardzo często podróżuje, a w środku znajduje się cenne wyposażenie - konieczne będzie zastanowienie się nad zainstalowaniem dodatkowego zabezpieczenia, jakim są systemy alarmowe. W społeczeństwie panuje przekonanie, że jest to droga inwestycja, na którą mało kogo stać. Obecnie jednak takie rozwiązania można dopasować do własnych potrzeb - więc takie systemy wcale nie muszą być kosztowne.

Instalacja systemu alarmowego – czy sprawdza się tylko w nowych domach?

Praktycznie każdy nowy obiekt ma możliwość montażu systemu alarmowego na etapie budowy. To wpływa na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla domowników, ale również ochronę mienia przed ewentualną kradzieżą, czy koniecznością naprawy szkód, jakie w jej wyniku by powstały. Specjalista z firmy Atline SYSTEMY ALARMOWE zauważa: Planowanie systemu alarmowego powinno rozpocząć się już na etapie wykańczania domu, czy mieszkania – pozwoli to na odpowiednie ułożenie koniecznego okablowania. W przypadku wstawiania systemu do starszego obiektu konieczne jest zazwyczaj skucie kilku ścian. Alternatywą dla wersji z okablowaniem jest wybór innego rozwiązania. To bezprzewodowy system alarmowy, który jest chętnie wykorzystywany w budynkach, które budowane były już jakiś czas temu.

Rodzaje systemów alarmowych dostępna na rynku

Biorąc pod uwagę różnego rodzaju systemy alarmowe, można zauważyć, że wśród najchętniej wybieranych rozwiązań znajdują się czujniki. Są to niewielkich rozmiarów urządzenia, które montowane są najczęściej w rogach pomieszczeń, tuż przy sufitach. Producenci oferują kilka rodzajów tego typu wyposażenia, między innymi czujniki:

  • działające w oparciu o system podczerwieni,

  • dualne - których działanie oparte jest o mikrofale,

  • wyposażone w sensory dźwiękowe.

W zależności od wybranych elementów systemu alarmowego oraz jego parametrów - cena jest adekwatnie wyższa lub niższa. Nie zaleca się jednak montowania najtańszych dostępnych czujników dostępnych na rynku. Bardzo często wadliwie odczytują sygnały, a alarm uruchamiany jest samoistnie. W przypadku wyboru systemu alarmowego bezprzewodowego należy także liczyć się z większym wydatkiem za nowoczesną aparaturę. W ten sposób można uniknąć jednak kucia ścian pod niezbędne okablowanie. 

System alarmowy w domu - czy warto się na niego zdecydować?

Wiele osób uważa, że systemy alarmowe są im zbędne, gdyż mieszkają na spokojnym osiedlu w cichej okolicy. To obecnie nie ma większego znaczenia. Włamywacze mogą dokonać rabunku w najmniej spodziewanym momencie. Nawet w sytuacji, kiedy opuszcza się dom na kilka godzin, nie można mieć gwarancji, że po powrocie nie okaże się, że został on okradziony. W sposób nieświadomy można dać włamywaczom sygnał, do tego, że dany dom jest łatwym celem. Wybór odpowiedniego systemu alarmowego jest dobrą inwestycją. Warto jednak postawić na taki, który spełni wszelkie wymagania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas