Artykuł sponsorowany Z maluchem w podróży. Zalety łóżeczek turystycznych

Z maluchem w podróży. Zalety łóżeczek turystycznych

Narodziny dziecka zmieniają nasze życie. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z dotychczasowych aktywności takich jak na przykład podróżowanie. Wystarczy, że odpowiednio przygotujemy się do wyjazdu z naszą powiększoną rodziną. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele artykułów, które skutecznie mogą nam to ułatwić. Jednym z nich jest łóżeczko turystyczne.

Łóżeczko turystyczne

Dla rodziców, którzy lubią podróżować z pewnością świetnie sprawdzi się rozwiązanie, jakie stanowi łóżeczko turystyczne. Jest ono bowiem zaprojektowane specjalnie na tę okazję i z myślą o rodzinach, które wyjeżdżając z maluchem, nawet na jeden dzień, muszą pakować i zabierać ze sobą dużo potrzebnych rzeczy.

Łóżeczko turystyczne swoim wyglądem przypomina tradycyjne łóżeczko stacjonarne. W czym zatem tkwi różnica? Otóż łóżeczko turystyczne możemy złożyć i rozłożyć w kilku prostych ruchach, bez konieczności używania jakichkolwiek narzędzi. Złożone zaś osiąga rozmiar niedużej i poręcznej paczki, która bez najmniejszego problemu zmieści się w naszym samochodzie pośród innych niezbędnych bagaży.

Wielu producentów wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i oferuje wraz z takim łóżeczkiem specjalną torbę, do której można go schować po złożeniu. Wówczas zarówno pakowanie, jak i rozpakowywanie bagaży czy też ich przenoszenie nie stanowi trudności.

Zalety łóżeczek turystycznych

Łóżeczko turystyczne, jak już wyżej wspominaliśmy, możemy rozłożyć w krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku. Pomimo tego, że jest ono składane, jest również w pełni bezpieczne.

Wszystkie modele tego typu łóżeczek, niezależnie od producenta, wyposażane są bowiem w specjalne blokady, uniemożliwiające złożenie się go podczas użytkowania. Kolejne pytanie, jakie może się pojawiać, może dotyczyć wygody i komfortu, śpiącego w takim łóżeczku dziecka. I tutaj od razu rozwiewamy wszelkie wątpliwości – projektanci oraz wykonawcy mebelków turystycznych odpowiednio zadbali o to, aby zapewniały one komfortowy oraz wygodny sen, spędzającym w nim noc maluchom – uspakaja nasz rozmówca, specjalista ze sklepu z artykułami dla dzieci Świat Dziecka.

Jakie jeszcze zalety posiadają łóżeczka turystyczne? Łóżeczko turystyczne umożliwia zdrowy i spokojny sen zarówno naszym pociechom, jak i nam samym. Mając świadomość, że nasza pociecha bezpiecznie śpi, sami możemy pozwolić sobie na komfortowy sen. 

Ponadto wiele łóżeczek turystycznych posiada specjalne boczne wejścia, przez które dziecko może samo do niego wchodzić. A więc w trakcie przebywania w pokoju hotelowym czy domku letnim, nasz szkrab może sam dostać się do łóżeczka i tam odpoczywać lub bawić się.

Wiele modeli łóżeczek na wyposażeniu posiada także przewijaki, które można przymocować do mebelka. Taki przewijak turystyczny stanowi kolejne udogodnienie dla rodziców i opiekunów w trakcie podróży. 

Twoje dziecko uwielbia pozytywki i kolorowe grzechotki? Nie martw się, istnieje bowiem możliwość zainstalowania ich także do łóżeczka turystycznego. Niektórzy producenci oferują je także w pakiecie z mebelkiem. Warto więc zwrócić na to uwagę.

Warto również wybrać taki model łóżeczka, którego ściany boczne wykonane są z materiału, jakim jest przewiewna siatka. Zapewni ona bowiem dziecku swobodny dostęp do świeżego powietrza w trakcie snu, a nam możliwość kontrolowania sytuacji i sprawdzania, czy wszystko jest w porządku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas