Materiał Partnera Wysoka zabudowa kuchenna - szafki kuchenne pod sam sufit jako doskonały pomysł na aranżację kuchni

Wysoka zabudowa kuchenna - szafki kuchenne pod sam sufit jako doskonały pomysł na aranżację kuchni

Możliwości jakie, pod względem doboru mebli i aranżacji kuchni, daje współczesny rynek są ogromne i ograniczają je jedynie dostępna przestrzeń, wyobraźnia projektanta lub zasobność portfela inwestora. Nie da się jednak ukryć, że na tle dostępnych systemów zabudowy kuchennej, szczególnie wyróżniają się meble kuchenne wykorzystujące całą dostępną przestrzeń, czyli zabudowy sięgające aż do samego sufitu.

Pomysł na wykorzystanie przestrzeni

Kuchnia to wyjątkowe i niezwykle ważne miejsce w każdym domu. Jest to także bardzo wymagające pomieszczenie, przy projektowaniu którego należy uwzględnić jego funkcjonalność i estetykę, gdzie niezwykle ważną rolę odgrywają odpowiednio dobrane meble kuchenne, które powinny przede wszystkim oferować niezbędną ilość miejsca na przechowywanie naczyń, sztućców, akcesoriów, a nawet sprzętów kuchennych. Warto przy tym zwrócić uwagę, że doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na możliwie najlepsze zagospodarowanie przestrzeni w kuchni (szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń, choć nie tylko), jest tzw. wysoka zabudowa szafek górnych, sięgająca aż do sufitu. Wykonanie wysokiej zabudowy kuchennej to doskonałe rozwiązanie w każdej kuchni, które jednocześnie stanowi odpowiedź na niedobór miejsc na przechowywanie różnego rodzaju akcesoriów i sprzętów kuchennych oraz innych przedmiotów. Wynika to bowiem
z faktu, że wysokie szafki kuchenne, oprócz typowo kuchennych zadań, dają też możliwość przechowywania, zazwyczaj właśnie na najwyższych półkach, zarówno akcesoriów kuchennych, z których nie korzystamy na co dzień (formy i foremki do ciast lub blachy do pieczenia itp.), jak i dokumentów, zdjęć czy lekarstw bądź detergentów, które np. nie mogą dostać się w ręce dzieci. Zastosowanie tego typu zabudowy pozwala ponadto na łatwiejsze dbanie o porządek w kuchni, a dodatkowo ukrycie sprzętów oraz urządzeń kuchennych, wpływa pozytywnie na estetykę, harmonię i elegancję kuchni. Szafki zamontowane przy suficie sprawiają również, że pozbywamy się powierzchni płaskiej nad zabudową, gdzie przy meblach tradycyjnych bardzo często mamy do czynienia ze zbierającym się kurzem.

Wysoka zabudowa – meble na miarę

Meble kuchenne pod sam sufit to rozwiązanie godne polecenia pod wieloma względami, przy czym należy pamiętać, aby ich zaprojektowanie i wykonanie zlecić doświadczonym fachowcom, takim jak specjaliści z firmy Paw-Meble Zakład produkcji mebli Paweł Mazur. Wynika to z faktu, że nieprawidłowo zaprojektowane meble mogą sprawiać przytłaczające wrażenie, wręcz zagracić przestrzeń, a dodatkowo mogą optycznie zmniejszać przestrzeń, zwłaszcza wtedy, gdy fronty szafek kuchennych zostaną źle dobrane. Aby tego uniknąć, warto postawić na fronty w jasnym, najlepiej białym kolorze, które optycznie powiększą przestrzeń. Sprawdzi się tu wykończenie zabudowy na wysoki połysk lub szklane, dające dzięki odbitemu światłu efekt lustrzany. Dodatkowo należy pamiętać, że ważny jest tu każdy element, gdyż nawet najmniejszy, źle zaprojektowany detal, może zepsuć całość aranżacji. Oczywiście w przypadku wysokiej zabudowy trzeba wszystko wyjątkowo starannie zaplanować, a co za tym idzie np. na wysokości wzroku i w zasięgu ręki należy umieścić przedmioty, po które sięga się najczęściej (zastawa, patelnie, garnki, akcesoria kuchenne), zaś na wyższych półkach najlepiej przechowywać rzeczy, po które sięga się rzadziej.      
Decydując się na wykonanie wysokiej zabudowy kuchennej należy pamiętać też, że przed przystąpieniem do realizacji projektu trzeba upewnić się, że ściana, na której chcemy zawiesić szafki wiszące ma odpowiednią wytrzymałość, zaś sufit jest prosty i równy.

Właściwie zaprojektowane meble kuchenne, zamontowane na całą wysokość ściany, nadają pomieszczeniu charakteru nowoczesności, lekkości i zwiewności. Nie należy również obawiać się problemów z dostępem do górnych szafek, gdyż na rynku, jako forma wyposażenia zestawu kuchennego, dostępne są lekkie składane drabinki oraz schodki, które umożliwią dostęp do wyższych szafek nawet niższym osobom.

Opracowanie:

Paw-Meble Zakład produkcji mebli Paweł Mazur

Stróża-Kolonia , Osiedlowa 6 lok. 6

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas