Artykuł sponsorowany Wolnostojąca, do zabudowy czy na nogach - wybieramy wannę do łazienki w stylu retro

Wolnostojąca, do zabudowy czy na nogach - wybieramy wannę do łazienki w stylu retro

Wanna bez wątpienia stanowi najważniejszy element wyposażenia każdej łazienki. We wnętrzach urządzonych w oparciu o styl retro odgrywa szczególnie ważną rolę, dlatego przed jej zakupem warto zastanowić się, jaki model wybrać. Podpowiadamy, która spośród 3 najpopularniejszych rodzajów wanien sprawdzi się najlepiej w łazience retro – wolnostojąca, do zabudowy, czy też na nogach.

Jaki rodzaj wanny wybrać do łazienki retro?

Podczas urządzania łazienki retro należy pamiętać o tym, że estetyka tego stylu opiera się na elegancji i dekoracyjności. Ponadto w zaaranżowanych zgodnie z jego konwencją wnętrzach powinna panować harmonia i przytulna atmosfera, dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór każdego elementu wyposażenia – zwłaszcza wanny. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. sposobem montażu, a wśród najpopularniejszych z nich wyróżnia się wanny na nogach, wolnostojące i przeznaczone do zabudowy. Pierwsze z nich stanowią ikonę stylu retro, a wyposażone w bogato zdobione nóżki, przypominające np. łapy lwa, idealnie wpisują się w luksusowy charakter wnętrza. Wybór wanny na nogach nie jest jednak przymusem! Świetną alternatywę stanowią wanny wolnostojące, należy jednak pamiętać, że powinny cechować się one owalnymi liniami. Jeśli nie masz miejsca na żaden z powyższych modeli, możesz śmiało postawić na wannę do zabudowy, którą pokryjesz stylowymi, wzorzystymi płytkami. Nie zapominaj, że bardzo dużą rolę odgrywa także wybór odpowiedniej baterii wannowej: postaw na odcienie srebra, złota lub miedzi, krzyżowe zawory oraz długą wylewkę lub zdecyduj się na model podłogowy, który ostatnimi czasy cieszy się wyjątkowo dużą popularnością.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wanny do łazienki retro?

Decyzja o zakupie wymarzonej wanny na nogach nie powinna być podjęta pochopnie. Zwróć uwagę na kilka parametrów, które z pewnością wpłyną na jej późniejszą funkcjonalność. Pamiętaj – łazienka powinna być przede wszystkim praktyczna, dlatego warto dokładnie przeanalizować, czego oczekujesz od poszczególnych elementów jej wyposażenia. Jak mówi nam specjalista ze sklepu internetowego Łazienka Retro, w którym znajdziesz meble, armaturę oraz ceramikę łazienkową w stylu retro:

Poszczególne rodzaje wanien różnią się od siebie m.in. rozmiarem i pojemnością. Są to kwestie, które powinny być przeanalizowane w pierwszej kolejności. Oba parametry powinny być dobrane w oparciu o oczekiwania domowników, ich liczbę, wiek, a także najczęstszy sposób wykorzystywania wanny – modele wyposażone w słuchawkę prysznicową nie muszą być szczególnie duże, natomiast te, w których będą odbywać się długie, relaksacyjne kąpiele, powinny gwarantować maksymalny komfort i wygodę.

Ponadto możesz zainwestować w wannę, która dodatkowo wyposażona będzie w zagłówek lub wyprofilowane wnętrze. Zwróć także uwagę na materiał: najlepiej sprawdzi się akryl, konglomerat, żeliwo lub stal.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter