Artykuł sponsorowany Właściwości izolacyjne żaluzji fasadowych. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Właściwości izolacyjne żaluzji fasadowych. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ochrona przed słońcem to jeden z podstawowych powodów, dla których montuje się w domu żaluzje. Jednak żaluzje fasadowe montowane na zewnątrz budynku, nie tylko chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale też mają właściwości izolacyjne. Ze względu na liczne zalety są chętnie wybierane zarówno do biur i budynków firmowych, jak i do domów mieszkalnych.

Żaluzje fasadowe – co to jest?

Żaluzje fasadowe montuje się na zewnątrz budynku. W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych zbudowane są z wielu aluminiowych lameli. Lamele te mogą mieć różną szerokość, długość i przekrój (w kształcie liter: C, S, Z, F). Zawsze są pokrywane powłoką lakieru, zabezpieczającą je przed szkodliwym działaniem słońca i wody oraz zwiększającą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie lamele połączone są ze sobą linkami. W zależności od rodzaju są osadzane w prowadnicach lub nie.

Jeśli chcesz zamontować w domu rolety zewnętrzne, musisz to uwzględnić już na etapie projektu. Nie inaczej jest z żaluzjami fasadowymi. Montuje się je na 3 sposoby:

  • do ściany budynku,
  • do ramy okna,
  • do konstrukcji fasady.

Sterowanie żaluzjami może się odbywać manualnie, za pomocą korbki albo zdalnie przy użyciu systemów elektrycznych.

Właściwości izolacyjne żaluzji fasadowych

Ogromną zaletą żaluzji fasadowych jest możliwość ustawiania kąta nachylenia lameli tak, żeby do pomieszczeń wpadało dokładnie tyle światła, ile się chce. Kiedy opuści się całkowicie rolety zewnętrzne, do domu nie dociera żadne światło, tymczasem w przypadku żaluzji fasadowych, można tym sterować zgodnie z preferencjami. Zapewniają pełną kontrolę nad stopniem izolacji od słońca. Z drugiej strony w zimowym okresie pomiędzy żaluzjami a oknem tworzy się poduszka powietrzna, która izoluje od zimnego powietrza. Żaluzje fasadowe minimalizują też poziom hałasu docierającego z zewnątrz do budynku, co podnosi komfort funkcjonowania w pomieszczeniach.

Różne rodzaje żaluzji oraz rolet zewnętrznych znajdziesz w ofercie firmy Techcolor z Mierzyna, specjalizującej się w sprzedaży i montażu osłon okiennych.

Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne?

Żaluzje fasadowe mają wiele zalet, jednak wiele osób zastanawia się, czy nie lepiej wybrać rolety zewnętrzne. Wszystko zależy od tego, co traktuje się jako priorytet. Jeśli najważniejsze jest dla Ciebie zapewnienie sobie kontroli nad dopływem światła w upalne dni, to żaluzje fasadowe sprawdzą się lepiej. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na względach bezpieczeństwa i jak najwyższym poziomie izolacji termicznej, to wybierz rolety zewnętrzne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas