Materiał Partnera Watex: jak wyczyścić w domu meble tapicerowane?

Watex: jak wyczyścić w domu meble tapicerowane?

Każdy, kto posiada meble tapicerowane, zastanawia się, jak należy je czyścić, aby zachowywały piękny, świeży i estetyczny wygląd przez długi czas. Rozwiązaniem jest odpowiednia konserwacja, w tym regularne odświeżanie. Sposób, w jaki się za to zabierzemy, jest jednak uzależniony od materiału, którym obite jest wyposażenie naszego wnętrza. O wytłumaczenie jak należy z nim postępować, poprosiliśmy specjalistów z firmy Watex.

Rodzaje pokryć

Jak czyścić pokrycie meblowe wyprodukowane z tkaniny bawełnianej? Przede wszystkim należy je dokładnie odkurzyć, a następnie nałożyć specjalny środek w formie pianki lub proszku przeznaczonego do tego typu materiału. Po godzinie pozostałości zbieramy białą ściereczką. Proces należy powtarzać do czasu, aż mebel będzie czysty i odświeżony. Musimy również zwracać uwagę, aby wypełnienie pod tkaniną nie zostało namoczone.

Aksamit i welur

Materiały welurowe bądź aksamitne są trudnymi przypadkami. Należy czyścić je zgodnie z kierunkiem włosa, najlepiej roztworem, na który składa się litr zimnej wody oraz dwie łyżki amoniaku.

Podobnie jak w przypadku bawełny, środek wcieramy lekko w tkaninę i zostawiamy na godzinę. Po upływie tego czasu delikatnie wyczesujemy materiał miękką szczoteczką. Co w przypadku posklejanych włókien? Pomoże tutaj lekko gorące powietrze uzyskane np. z suszarki do włosów

- mówi specjalista z firmy Watex.

Co w przypadku pokryć skórzanych?

Jeśli nasze meble są pokryte skórą, zarówno naturalną, jak i sztuczną, zacznijmy od ich wyczyszczenia z powstałych zatłuszczeń i zabrudzeń delikatnymi środkami. Nie używajmy do tego celu mydła. Lepiej sprawdzi się mieszanka letniej wody z płynem do naczyń. Tak przygotowanym roztworem należy pocierać materiał czystą szmatką, a następnie wytrzeć ręcznikiem lub innym miękkim materiałem. Po umyciu jakiejkolwiek tkaniny warto zastosować środek, który utrwali jej obecny stan. Na rynku znajdziemy specjalne preparaty lub też przezroczyste warstwy zabezpieczające. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas