Artykuł sponsorowany W jakiej kuchni sprawdzą się drewniane krzesła barowe?

W jakiej kuchni sprawdzą się drewniane krzesła barowe?

Wysokie krzesła barowe, inaczej hokery, to bardzo oryginalny i modny ostatnio element wyposażenia. Niestety, stołki barowe nadają się tylko do niektórych aranżacji kuchennych. Jakie są warunki i co powinno się znaleźć w kuchni, żeby zakup hokera miał sens? O tym i o podstawowych zasadach doboru krzeseł barowych piszemy w artykule poniżej.

Kiedy warto zainwestować w krzesła barowe?

Kuchnia to miejsce przygotowywania posiłków, dlatego z reguły nie stawiamy w niej dużych stołów i krzeseł. Zazwyczaj taka przestrzeń urządzana jest w jadalni. Jednak, jak pokazuje praktyka, kuchnia to nadal ulubione miejsce spotkań i często to właśnie tam przenosi się większość imprez rozpoczynanych w salonie. Warto zatem zagospodarować w kuchni dodatkowe miejsca do siedzenia, pamiętając jednocześnie o oszczędności przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem jest w takim przypadku zakup hokerów. Nie wszędzie jednak się sprawdzą. Wysokie stołki barowe warto, a nawet trzeba zakupić zawsze wtedy, gdy w kuchni planujemy urządzenie wyspy kuchennej lub barku. Tego typu meble charakteryzują się podwyższoną wysokością blatu roboczego, dlatego wysokie krzesełka barowe będą świetnym uzupełnieniem takiego wyposażenia.

Do jakiego stylu pasują drewniane hokery?

Drewniane krzesła barowe idealnie nadadzą się do wnętrz w stylu klasycznym, ale nie tylko. Hokery z drewnianymi oparciami są bardzo uniwersalne, dlatego z łatwością można je dopasować do większości aranżacji. Drewno, jako materiał kojarzony z przytulnością i ciepłem sprawdzi się np. w modnych od kilku sezonów aranżacjach w stylu skandynawskim. W zależności od wykończenia krzesła barowego możemy dopasować ten mebel niemal do każdego wystroju. Krzesła z metalowymi wstawkami będą ciekawym uzupełnieniem kuchni industrialnych, a te z tapicerowanym obiciem – wnętrz minimalistycznych. Szukając odpowiednich krzeseł barowych, należy zawsze dopasować je stylistycznie do pozostałych elementów dekoracyjnych i wykończenia szafek kuchennych. Jeśli nie mamy pewności, który rodzaj hokera będzie odpowiedni do naszej kuchni, warto skorzystać z porady w sklepach zajmujących się sprzedażą mebli i wyposażenia do wnętrz. Jedną z takich marek jest YouDesign.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drewnianego hokera?

Wygląd i design krzeseł barowych to oczywiście nie wszystko, czym należy się kierować na etapie poszukiwań idealnego hokera. Aby stołki były wygodne i służyły nam przez lata, przed zakupem warto zastanowić się nad: 

  • wymiarami siedziska: optymalna szerokość to ok. 40 cm;
  • liczbą krzeseł: zaleca się wygospodarować około 60 cm dla jednego stołka; 
  • wysokością siedziska: przyjmuje się, że w przypadku wysp kuchennych powinna wynosić ok. 55-60 cm wysokości, a jeśli chodzi o hokery do barków – 80-90 cm; niektóre modele dostępne na rynku mają też regulowaną wysokość; 
  • podpórką na nogi: dla większej wygody użytkowników podnóżek powinien być usytuowany na wysokości ok. 40 cm poniżej siedziska.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas