Materiał Partnera W jaki sposób odpowiednio zaprojektować wnętrze szafy wnękowej?

W jaki sposób odpowiednio zaprojektować wnętrze szafy wnękowej?

Szafy wnękowe są jednym z najlepszych mebli do przechowywania. Sprawdzają się nie tylko jako garderoby, ale również składziki w przedpokojach i domowych biurach. Należy rozplanować je w taki sposób, aby jak najbardziej wykorzystać wolną przestrzeń. Największym błędem jest stosowanie zbyt wysokich półek, które nie są zapełniane w całości. W jaki sposób najlepiej zaprojektować szafę wnękową?

Pierwszy projekt szafy

Wstępny projekt szafy wnękowej warto przygotować jeszcze przed wynajęciem firmy, która zajmie się jego wykonaniem. Zastanów się, jakie dokładnie przedmioty będziesz w niej składował. Podstawą jest dopasowanie wymiarów półek do rodzaju składowanych artykułów. W przypadku garderoby ważna będzie odpowiednia ilość półek, szuflad, a także małych szufladek na bieliznę i miejsca na wieszaki. Drążek powinien choć w niewielkiej części umożliwiać powieszenie długich ubrań, takich jak sukienki lub płaszcze.

W przypadku projektowania szafy wnękowej do przedpokoju lub spiżarni przydatne będą dość wysokie przestrzenie, które pozwolą na schowanie mopa lub na przykład deski do prasowania. Nie musisz skupiać się idealnie co do centymetra na wymiarach, gdyż dokładny projekt sporządzi firma stolarska. Ty musisz tylko wiedzieć, czego oczekujesz po danym meblu – resztą zajmą się specjaliści. Jest to jeden z wielu powodów, dla którego warto kupować meble na wymiar.

Na czym skupić się, planując wnętrze szafy:

  • przeznaczenie mebla,
  • wymiary składowanych artykułów,
  • ilość dostępnego miejsca w pomieszczeniu.

Dostosowanie mebli do możliwości pomieszczenia

Wiele firm stolarskich korzysta z aplikacji lub oprogramowania do tworzenia projektów szaf na wymiar. Dzięki temu klient może obejrzeć mebel w wersji 3D jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Ważna jest jednak nie metoda projektowania, a efekt końcowy, dlatego należy znaleźć firmę z ciekawym portfolio. W okolicy Gdańska polecanym zakładem stolarskim wykonującym meble na wymiar jest firma MEBLOLUX, która zajmuje się projektowaniem i wykonaniem nie tylko szaf wnękowych, ale również:

  • szaf biurowych i hotelarskich,
  • zabudowy na wymiar,
  • mebli kuchennych,
  • stołów i krzeseł,
  • sof i kanap tapicerowanych,
  • wyposażenia sypialni.

Szafy wnękowe można również zakupić w popularnych sklepach sieciowych, jednak mają one o wiele więcej ograniczeń niż te od prywatnych producentów. Przede wszystkim występują zwykle tylko w kilku rodzajach popularnych oklein, podczas gdy firmy stolarskie mogą zamówić wiele różnych materiałów, sprowadzanych specjalnie dla klienta. Ponadto, stolarz nie tylko wyprodukuje mebel, ale również zajmie się jego profesjonalnym montażem w domu klienta. Ceny mebli w sieciówkach wcale nie są niższe, gdyż często płaci się za markę i z pewnością nie będą one unikatowe.

Opracowanie:

FHU "MEBLOLUX" Stefan Mech

Gdańsk , Czerwony Dwór

  • tel. 661 925 969

Podziel się