Artykuł sponsorowany Sposoby zastosowania kory sosnowej w ogrodzie

Sposoby zastosowania kory sosnowej w ogrodzie

Sposoby zastosowania kory sosnowej w ogrodzie

Kora sosnowa to materiał organiczny coraz chętniej i częściej stosowany do ściółkowania ziemi pod roślinami. Jest lepsza od kory drzew liściastych, ponieważ nie zawiera wielu garbników, które są szkodliwe dla rozwoju roślinności. Dowiedz się, jakie jeszcze ma zalety.

Kora sosnowa

Koszt pozyskania kory jest niski, ponieważ jest ona materiałem ubocznym, pozostającym z obróbki drewna. Rozróżnia się ją ze względu na rodzaj drzewa (liściaste czy iglaste). Dodatkowo możemy wybrać korę w zależności od wielkości – grubo mieloną (4-8 cm – polecana tam, gdzie występują silne wiatry), średnio mieloną (2-4 cm – najbardziej uniwersalna), drobno mieloną (1-2 cm – rekomendowana do drobnych i delikatnych roślin). Kora jest pozyskiwana za pomocą dwóch metod: na sucho lub na mokro (zawiera więcej substancji pokarmowych). Jest to stosunkowo tani materiał, dlatego poleca się zakup już odpowiednio przygotowanej kory, np. w sklepie ogrodniczym. Jak dodaje nasz rozmówca, przedstawiciel firmy Natura: Jesteśmy specjalistami w produkcji kory sosnowej, wykorzystywanej do wykładania ścieżek i placów, ziemi ogrodowej, która jest idealnym podłożem dla drzew, a także torfu, humusu i wielu innych podłoży. Wszelkie procesy produkcyjne przebiegające w naszej firmie kontrolowane są przez specjalistyczne maszyny i urządzenia, dzięki czemu proponujemy wyłącznie wyroby najwyższej jakości.

Zastosowanie

Zastosowanie kory sosnowej jest następujące:

  • ściółkowanie – oznacza to rozłożenie grubej warstwy kory na ziemi (min. 5 cm) w celu złagodzenia wahań temperatury, utrzymania wilgoci w glebie, zakwaszenia ziemi, a także jako sposobu na ograniczenie rozrastania się chwastów. Kora może być w ogrodzie przez cały rok, wymaga jednak uzupełnienia. Zimą ogranicza przemarzanie roślin, natomiast latem minimalizuje nagrzewanie gleby.
  • Polepszenie struktury ziemi – w tym celu należy użyć kory przekompostowanej (ma ciemny kolor, nie pachnie żywicą, a jej cząstki są niewielkie), wymieszanej z ziemią. Działa korzystnie na roślinność – poprawia możliwości zatrzymywania wody przez podłoże oraz wzbogaca glebę w próchnicę.
  • Dekoracyjne – mająca na celu przyozdobienie ogrodowych rabat, np. kolorowa kora ożywi estetycznie ogród.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas