Materiał Partnera Sekrety udanej aranżacji małego mieszkania

Sekrety udanej aranżacji małego mieszkania

Po trudach związanych z remontem czy pracami wykończeniowymi w nowym mieszkaniu, aranżacja jego wnętrza wydaje się najprzyjemniejszym momentem. Wreszcie możemy się zadomowić, zaplanować wszystko tak, by nasze mieszkanie stało się przytulne i idealnie dopasowane do naszych indywidualnych upodobań.

Problemem, z którym mierzy się pokolenie współczesnych młodych dorosłych jest niewielka przestrzeń życiowa. Do zakupu lub najmu małych lokali mieszkalnych skłaniają ceny, ale także oferta deweloperów – wyjaśnia nasz rozmówca ze Studia Atre. Niewielkie, ciasnawe mieszkania wymagają szczególnej uwagi i umiejętności podczas planowania ich wystroju.

Kolorystyka małego wnętrza

Planując aranżację małego mieszkania zdecydowanie warto postawić na jasne barwy, które pomogą nam rozświetlić wnętrze i optycznie je powiększyć. Podczas gdy głębokie, mocno nasycone barwy mogą przytłaczać wnętrze i potęgować wrażenie ciasnoty, biele, beże i pastele sprawią, że całość okaże się lekka i przyjemna.

Meble w małych mieszkaniach

W małym mieszkaniu nie powinniśmy sięgać po zbyt ciężkie, stylizowane sprzęty. Sprawdzi się tu styl minimalistyczny, w którym obecność każdego mebla, a nawet każdego jego elementu ma uzasadnienie w funkcjonalności. Dobrym pomysłem jest sięganie po proste bryły i naturalne materiały, takie jak drewno i szkło.

Gra światła w mieszkaniu

Kolejnym trickiem na optyczne powiększenie i otwarcie przestrzeni, jest wykorzystanie gry światła. Przede wszystkim warto umieścić w pomieszczeniach wiele źródeł światła, najlepiej jasnego i chłodnego. Zrezygnuj z ciężkich abażurów na rzecz nowoczesnych kloszy ze szkła.

Aby maksymalnie wykorzystać światło naturalne, ale także to sztuczne, wkomponuj w mieszkanie lustra. Pomogą rozświetlić pomieszczenia, ale także tworzą złudzenie większej przestrzeni.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich pomysłów lub aranżacja małego mieszkania po prostu nie sprawia ci przyjemności, zawsze możesz sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Architekci ze studia projektowego z łatwością sprawią, że twoje małe mieszkanie stanie się przyjemnie przestronne.

Podziel się