Artykuł sponsorowany Sauna infrared czy combi, którą z nich wybrać?

Sauna infrared czy combi, którą z nich wybrać?

Decyzja o zakupie sauny do domu to inwestycja, która może przynieść wiele korzyści dla organizmu oraz relaksu. Wśród różnych rodzajów saun na rynku, sauna infrared oraz sauna combi cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Wybór między nimi może być trudny, gdyż oba typy oferują unikalne zalety. W niniejszym artykule przedstawimy różnice między tymi dwoma rodzajami saun oraz ich zalety, aby ułatwić podjęcie decyzji.

Sauna infrared i combi – działanie i korzyści

Sauna infrared, inaczej nazywana sauną na podczerwień, działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, które przenika bezpośrednio w głąb ciała. W przeciwieństwie do tradycyjnych saun, w kabinach infrared temperatura powietrza pozostaje niższa, co sprawia, że pobyt w nich jest bardziej komfortowy dla osób wrażliwych na wysokie temperatury. Osiąga ona około 60 stopni Celsjusza.

Głównymi zaletami korzystania z sauny na podczerwień są przede wszystkim poprawa krążenia krwi. Ponadto, regularne korzystanie z sauny infrared może przyczynić się do redukcji bólu mięśniowego, a także wspomagać proces odchudzania.

Sauna combi łączy w sobie cechy sauny suchej oraz parowej. Dzięki temu można korzystać z obu rodzajów terapii w jednym miejscu. Sauna combi jest wyposażona w specjalny panel sterujący, który daje możliwość wyboru temperatury oraz wilgotności. Daje to możliwość dostosowania warunków do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

Korzyści płynące z korzystania z sauny combi są zbliżone do tych, które oferuje sauna fińska. Dodatkowo, dzięki możliwości korzystania z parowej terapii, sauna combi wpływa korzystnie na kondycję skóry. Ponadto, seanse w saunie combi mogą pomóc w redukcji stresu oraz poprawie ogólnego samopoczucia.

Czynniki decydujące o wyborze

Wybór między sauną infrared a combi zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb użytkownika. Jeśli celem jest przede wszystkim poprawa krążenia czy redukcja bólu i napięcia mięśniowego, sauna infrared może być odpowiednim rozwiązaniem. Jest również bardziej komfortowa dla osób o niższej tolerancji na wysokie temperatury.

Z kolei sauna combi będzie doskonałym wyborem dla osób, które chcą korzystać zarówno z sauny suchej, jak i z klasycznych seansów saunowych z parą wodną. Taki rodzaj sauny pozwoli na większą różnorodność zabiegów oraz dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dostępne są m.in. w ofercie firmy SAUNAWIS.

Podsumowując, zarówno sauna infrared, jak i sauna combi mają swoje unikalne zalety, które przyczyniają się do wielu dobroczynnych działań oraz relaksacji. Wybór między nimi powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami oraz oczekiwaniami względem korzyści płynących z korzystania z sauny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas