Artykuł sponsorowany Rolety zewnętrzne jako element ochrony antywłamaniowej

Rolety zewnętrzne jako element ochrony antywłamaniowej

Rolety zewnętrzne stanowią dobre rozwiązanie z kilku powodów. Montowane nie tylko na okna, ale również drzwi zarówno w domach, mieszkaniach, jak i budynkach np. usługowych stanowią świetną ochronę. Chronią przed niechcianymi spojrzeniami lub promieniami słonecznymi. Z powodzeniem też stanowią jeden z elementów ochrony antywłamaniowej.

Zalety korzystania z rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne często montowane są nie tylko w nowych budynkach, ale także już w tych istniejących. Zarówno w domach prywatnych, jak i lokalach usługowych czy w firmach. Jest to możliwe dzięki różnym systemom montażu oferowanym m.in. przez Centrum Stolarki Budowlanej – okna-csb.pl. Wśród zalet stosowania rolet zewnętrznych można wyróżnić:

  • zapewnienie prywatności,

  • zapobieganie utracie ciepła z budynku,

  • ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem,

  • obniżenie poziomu hałasu,

  • możliwość optymalnego zaciemnienia pomieszczeń,

  • zabezpieczenie drzwi i okien przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,

  • wzmocnienie ochrony antywłamaniowej.

Zastosowanie rolet zewnętrznych daje możliwość realnego zaoszczędzenia. Wiadomo, że utrata ciepła z wnętrza budynku może przekładać się na wysokość opłat za ogrzewanie. Wybierając rolety zewnętrzne, można zdecydować się na te, które na etapie produkcji zostały dodatkowo wypełnione pianką poliuretanową.

Rolety zewnętrzne jako element antywłamaniowy

Tak, jak zostało to już wspomniane, rolety zewnętrzne mogą stanowić jeden z elementów zabezpieczeń antywłamaniowych. Zastanawiając się nad rodzajem rolet, można rozważyć zamontowanie takich, które są specjalnie wzmocnione. Dzięki temu ich sforsowanie przez włamywacza staje się jeszcze bardziej utrudnione. Przy czym trzeba wiedzieć, że kupione rolety antywłamaniowe w Krakowie albo gdziekolwiek indziej, muszą mieć odpowiedni certyfikat poświadczający ich klasę antywłamaniową. Jest to związane z określonymi wymogami. W niektórych przypadkach istnieje możliwość podpięcia systemu alarmowego do rolet. Dzięki temu w chwili, gdy ktoś będzie próbował naruszyć daną roletę, uruchomi się alarm. Bez względu na to, czy zastosowano specjalne wzmocnienia, czy nie, roleta zewnętrzna może utrudnić intruzom dostanie się do wnętrza domu, mieszkania czy np. sklepu. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, dlatego warto o nie zadbać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter