Artykuł sponsorowany Przydatne informacje na temat funkcjonalnej zabudowy kuchni

Przydatne informacje na temat funkcjonalnej zabudowy kuchni

Zabudowa kuchenna to jeden z najważniejszych elementów, jakie musimy wziąć pod uwagę, szykując projekt naszego serca domu- zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z pomieszczeniem o małych gabarytach, bowiem w tym przypadku funkcjonalność oraz maksymalne zagospodarowanie przestrzeni to bardzo ważna sprawa. Dowiedz się więcej na temat zabudowy kuchennej.

Inwentaryzacja kuchni

Pierwszą rzeczą, jaką musimy wykonać przed doborem zabudowy kuchennej, jest dokonanie  precyzyjnych pomiarów naszej kuchni. Należy zmierzyć dokładne długości wnęk, a także sprawdzić umiejscowienia gniazdek elektrycznych, przyłączy oraz wszelkich instalacji elektrycznych. Pozwoli to na dobre zaplanowanie zabudowy. Warto pamiętać o tym, aby na tym etapie wziąć także pod uwagę kwestie budżetowe i wybrać nie tylko najbardziej funkcjonalne ale i ekonomiczne rozwiązania.

Funkcjonalność

Jeśli chodzi o kuchnię, to jedna z najważniejszych cech, jakie powinna ona posiadać, dlatego warto zadbać o następujące aspekty, jeśli chodzi o kwestię zabudowy:

  • Należy wybrać takie rodzaje szafek, które pomieszczą jak najwięcej naczyń i innych artykułów kuchennych, a jednocześnie nie zabiorą dodatkowej przestrzeni
  • Poziome strefy to najlepsza opcja przy wyborze zabudowy od podłogi po sufit. Warto wtedy także wyposażyć się w podest lub niewielką drabinkę.
  • Zabudowę trzeba także zaprojektować w taki sposób, aby ułatwić dostęp do poszczególnych urządzeń bądź artykułów. Wszystko musi bowiem być pod ręką i w zasięgu ręki tak, by sprawnie korzystało się ze wszystkich przedmiotów kuchennych podczas gotowania i uniknąć kłopotliwych sytuacji, w których musielibyśmy nurkować godzinami po potrzebne rzeczy.
  • Jeśli więc zdecydujemy się na wybór aneksu kuchennego, to powinniśmy zadbać, by nie znajdowały się na nim żadne zbędne przedmioty czy produkty. Warto wtedy użyć do układania i segregowania tych ważnych rzeczy pojemnych szafek ze stelażami, stojakami czy przegrodami, aby zachować jak większy ład. To samo będzie się tyczyć strefy zmywania,  a więc wszystko, co związane jest z czyszczeniem i myciem (urządzenia, środki czystości, kosz na śmieci)- to wszystko powinno znaleźć się tylko i wyłącznie w tej strefie. Analogicznie rzecz ma się w przypadku innych stref.

Gdzie można zakupić zabudowę kuchenną najwyższej jakości?

Firma Lux Meble ma w swojej bogatej ofercie między innymi zabudowę kuchenną na wymiar, co jest najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Firma ta wykonuje zlecenia terminowo i rzetelnie, a jej pracownicy to osoby wykwalifikowane, doświadczone w branży i służące Państwu fachowym doradztwem w zakresie oferowanych usług.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas