Artykuł sponsorowany Projektowanie kuchni na wymiar – nowoczesne wizualizacje

Projektowanie kuchni na wymiar – nowoczesne wizualizacje

Kuchnia to jedno z pomieszczeń, które użytkujemy z największa intensyfikacją w ciągu dnia. Meble, które się w niej znajdują narażone są zaś na działania wody, pary wodnej, wysokich temperatur, a także różnych składników potraw. Wielokrotnie właściciele mieszkań, czy domów, posiadają niewielkie pomieszczenia kuchenne, a to sprawia olbrzymi kłopot, przy codziennym funkcjonowaniu. Ale czym musi tak być? Oczywiście, że nie! Dzisiaj w pełni funkcjonalne kuchnie, wraz z najlepszymi jakościowo meblami, zaprojektują dla Ciebie specjalistyczne studia. Poznaj zakres ich prac projektowych.

Wymiar pomieszczenia

Pierwszym krokiem przy projektowaniu kuchni, jest dokonanie odpowiednich pomiarów pomieszczenia. Dzisiaj przeprowadzają te działania firmy projektujące, w ramach wizji lokalnej, bądź też właściciele mieszkań/domów, którzy przekazują do pracowni wszystkie, dokładnie wykonane obliczenia, często wraz z dokumentacją fotograficzną i planami architektonicznymi obiektu. W obu przypadkach, klient określa również swoje oczekiwania dotyczące jakości mebli na wymiar, ich stylistyki oraz zdobnictwa, czy nawet tak drobnych elementów, jak sposoby otwierania szafek! Ważnym etapem przygotowawczym całej inwestycji, jest również sporządzenie kosztorysu przez firmę projektową.Proces projektowy

Proces projektowy mebli kuchennych na wymiar, odbywa się na podstawie życzeń klienta, a także własnego zmysłu twórczego, a wręcz artystycznego, najlepszych pracowni projektowych. Warto przy tym wiedzieć, że wszystkie działania – od wyboru kolorów, po zastosowanie materiałów o danej fakturze – są dokładnie przemyślane. Czynnikami, na jakie zwraca się uwagę przy procesie projektowym są m.in.: rozmieszczenie sieci sanitarnych w pomieszczeniu, rozmieszczenie sieci elektrycznej i gniazdek w danym wnętrzu, położenie kratek wentylacyjnych i okna, ilość światła słonecznego dostającego się do wnętrza w ciągu dnia, natężenie i kolor oświetlenia, a także kilkadziesiąt innych ważnych wyznaczników.

Rysunki i wizualizacje

Istotnym elementem pracy wykonawczych, związanych z projektowaniem kuchni na wymiar, jest przygotowanie rysunków, planów zagospodarowania przestrzeni, a także wizualizacji. Są to bardzo ważne elementy dokumentacji, którą musi przed procesem produkcyjnym zaakceptować klient. To wtedy, może on wprowadzić drobne zmiany, bądź odrzucić projekt w całości, prosząc o kolejne propozycje. Warto przy tym wiedzieć, że wizualizacje, pozwalają dzisiaj bardzo szczegółowo odtworzyć wygląd planowanego pomieszczenia, a to dzięki nowoczesnym programom graficznym. Jeśli zdecydujemy się na pełną akceptację opracowania, firma przejdzie kolejno do działań wytwórczych, transportowych i montażowych wszystkich konstrukcji w Twoim domu.

Jak wybrać dobrą pracownię meblarską?

Przy poszukiwaniu dobrej pracowni projektowej mebli kuchennych, należy zwracać uwagę na kilka elementów: ilość zrealizowanych projektów, lata praktyki, nowoczesność, kompleksowość obsługi, stawianie na innowacyjne meblarskie rozwiązania (np. warto zapoznać się z systemem CLIMBER), stawianie na wysoką jakość materiałową, a także jakość eksploatacyjną. Wszystkie te wyznaczniki, do których można zaliczyć również pełne doradztwo techniczne i wnętrzarskie, a także gwarantowanie atrakcyjnych cen, spełnia firma EURO KUCHNIE (Biała Podlaska). Wyróżnia się ona na rynku tym, że zapewnia meble wraz z niezbędnymi sprzętami AGD – głównie polecanej marki światowej Electrolux.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas