Materiał Partnera Projekt idealnej łazienki

Projekt idealnej łazienki

Łazienka jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Stanowi podstawę realizowania naszych potrzeb fizjologiczny, stąd jeśli nieruchomość zamieszkuje więcej osób, zwykle niezbędna jest większa ilość łazienek, dla zapewnienia wszystkim odpowiedniego komfortu. Zaprojektowanie wymarzonej łazienki, w której się zrelaksujemy, odpoczniemy po ciężkim dniu, weźmiemy gorącą kąpiel i przez chwilę będziemy sami ze sobą bywa kłopotliwe. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w wielu domach i mieszkaniach, są to wyjątkowo małe pomieszczenia, które wymagają nie lada umiejętności, aby zmieścić w nich wszystkie pożądane elementy. Ważne będzie odpowiednie dobranie wyposażenia łazienki. W końcu nie jest to projekt na chwilę, a aranżacja, która posłuży nam przez kolejne lata.

Projektowanie łazienki

W pierwszej kolejności musimy skonfrontować się z ogólną wizją tego, co chcemy osiągnąć. Przede wszystkim więc konieczne będzie odwiedzenie sklepu, w którym wybrana zostanie glazura łazienkowa. Projektowanie łazienki należy więc zacząć od doboru kolorów, wielości płytek, Musimy wiedzieć na jakim efekcie wizualnym nam zależy. W tej kwestii niezwykle istotne będzie czy płytki będą małe czy duże, ciemne czy jasne. Tymi elementami wpływamy na optyczne powiększenie lub zmniejszenie pomieszczenia, więc warto to dokładnie przemyśleć.

Armatura łazienkowa

Kolejnym elementem jest armatura łazienkowa. W czasie dokonywania wyboru powinniśmy skupić się na jakości i trwałości poszczególnych elementów. Oczywiście mogą one kosztować nieco więcej, jednak w przypadku tych z niższej półki może się okazać, że konieczna stanie się zdecydowanie częstsza wymiana, a co za tym idzie zapłacimy zdecydowanie więcej. Kabiny prysznicowe, wanny, krany i inne elementy powinny do siebie pasować kolorystycznie, ryzykowne może okazać się przykładowo łączenie odcieni ciepłych z chłodnymi, w związku z czym należy na wstępnie podjąć decyzję odnośnie tego czy dodatki mają być srebrne czy też złote. Z pewnością wszystkie elementy znajdziemy w jednym sklepie.

Łazienka musi zmieścić wiele elementów. Umieszczamy w nich kabiny prysznicowe lub wanny, a jeśli ilość miejsca na to pozwala to i jedno i drugie. Konieczna jest również toaleta i umywalka. Coraz więcej osób chce umieścić w nich bidet. Musimy również znaleźć miejsce na szafki łazienkowe, które ułatwią przechowywanie niezbędnych kosmetyków i innych przedmiotów i jk również zachowanie porządku. 

Opracowanie:

Salony Łazienek "Annmar"

Lębork , Bolesława Krzywoustego 33

Podziel się