Artykuł sponsorowany Produkcja frontów kuchennych i innych elementów do mebli

Produkcja frontów kuchennych i innych elementów do mebli

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu i mieszkaniu. Każdego dnia spędzamy w niej dużo czasu, np. podczas wspólnych obiadów z rodziną. Dlatego warto zadbać o to, aby kuchnia wyglądała estetycznie. W tym celu warto zadbać o jej wygląd od razu po wybudowaniu domu lub można wykonać jej remont w późniejszym czasie. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie meble i fronty meblowe, ponieważ to one jako pierwsze rzucają się w oczy.

Popularne fronty kuchenne

Podczas budowania nowej kuchni lub modernizowania obecnie posiadanej ważnym elementem są meble kuchenne. To one w głównej mierze nadają charakter temu pomieszczeniu. Należy również pamiętać o tym, że meble w kuchni muszą być funkcjonalne. W kuchni spędzamy dużo czasu, dlatego wygoda jest w tym pomieszczeniu wskazana. Jeśli chodzi o wygląd kuchni to meble są najważniejsze, ponieważ zauważamy je jako pierwsze. Istotny jest także wybór odpowiednich frontów do mebli kuchennych. Na rynku dostępne są fronty meblowe różnego typu, np.:

  • fronty meblowe drewniane,
  • fronty z płyty MDF lakierowane,
  • fronty laminowane z doklejką drewnianą,
  • fronty meblowe fornirowane.

Fronty fornirowane dzielą się jeszcze na inne typy. Popularne są fronty fornirowane ramowo-płycinowe, płaskie, w okleinie modyfikowanej i egzotycznej. Drewniane fronty najczęściej wykonywane są z dębu i buku.

Pozostałe usługi producentów z branży meblarskiej

Producent frontów meblowych ma znacznie szerszą ofertę. Asortyment takiej firmy to nie tylko fronty kuchenne. Do usług takiego przedsiębiorstwa należy także wykonywanie drewnianych elementów do mebli kuchennych oraz obróbka cnc. Poza tym często możemy spotkać się z innymi usługami, takimi jak np. spajanie forniru metodą beznitkową.

Każdy mebel znajdujący się w kuchni może spotkać usterka. Po długotrwałym użytkowaniu zniszczeniu mogą uleć blaty kuchenne. Gdy taka przykra sytuacja będzie miała miejsce, wcale nie oznacza to, że musimy kupować nowy stół. Wystarczy udać się do profesjonalnego przedsiębiorstwa, które w swojej ofercie posiada usługi związane z produkcją drewnianych elementów do mebli kuchennych. W takiej firmie możemy zamówić odpowiedni blat kuchenny do naszego stołu. Firmy zajmujące się produkcją części do mebli kuchennych wyposażone są w specjalistyczny sprzęt, który ułatwi prace związane np. z wykonaniem nowego blatu. Oczywiście zanim rozpocznie się produkcja należy dokonać pomiarów, aby nowy blat pasował do pozostałych elementów. Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty w tej dziedzinie z firmy Wemax Sławomir Wiernicki z Ciechanowa, bardzo często klienci życzą sobie wykonanie blatów stołowych laminowanych z doklejką drewnianą. Popularne są również blaty stołowe w okleinie naturalnej i modyfikowanej.

Innymi elementami, których wykonanie oferują firmy produkujące kuchenne części wykonane z drewna, są widoczne boki szafek, nogi meblowe, a także cokoły dolne w fornirze. Wykonanie wszystkich elementów jest uzależnione od życzeń klienta. Nogi mebli kuchennych mogą mieć różną wysokość, grubość, kolor oraz kształt.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas