Artykuł sponsorowany Podział kabin prysznicowych ze względu na sposób otwierania

Podział kabin prysznicowych ze względu na sposób otwierania

Prysznice od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Doceniane są przede wszystkim za to, że nie zajmują dużo miejsca. Z łatwością można utrzymać je w czystości, poza tym przyczyniają się do zmniejszania wysokości rachunków. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kabiny prysznicowej, sprawdź dostępne rodzaje. W poniższym artykule przedstawiamy podział ze względu na sposób otwierania. Sprawdź zalety kabin przesuwnych, skrzydłowych i walk-in.

Wybierając kabinę prysznicową, kieruj się przede wszystkim jej parametrami technicznymi, rozmiarem oraz materiałami stosowanymi podczas produkcji. Nie bez znaczenia jest oczywiście również sposób otwierania, ponieważ wpływa on na funkcjonalność, a także odprowadzanie wody z kabiny. Pracownik sklepu z wyposażeniem łazienki mówi:

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele kabin prysznicowych, dzięki czemu klienci mogą wybierać je zgodnie z indywidualnymi upodobaniami i potrzebami. Każdy ma możliwość dopasowania idealnego produktu dla siebie. Poszczególne rodzaje kabin różnią się przede wszystkim wyglądem oraz sposobem funkcjonowania.

Zalety przesuwnych kabin prysznicowych

Przesuwne kabiny prysznicowe są bardzo chętnie wybierane zarówno do domów, jak i mieszkań, ponieważ wyróżniają się licznymi zaletami. Zajmują one niewiele przestrzeni i niepotrzebne jest obok nich miejsce, aby mogły się swobodnie otwierać. Z tego powodu pasują doskonale do malutkich łazienek. Nowoczesne mechanizmy w przesuwnych kabinach prysznicowych nie zacinają się, co często stanowiło obawę klientów. Kabinę tego rodzaju można kupić z plastikowymi lub metalowymi rolkami. Dostępne są również modele na podwójnych rolkach, co zwiększa wytrzymałość i niweluje problemy z czyszczeniem kabiny. Często wybierane przesuwne kabiny prysznicowe cechuje półokrągły kształt. Takie modele zajmują najmniej miejsca. Przede wszystkim polecane są dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ nie ma ryzyka, że dzieci otworzą drzwi i uderzą nimi o jakiś mebel lub przytrzasną sobie palce.

Charakterystyka skrzydłowych kabin prysznicowych

Dużą popularnością cieszą się również skrzydłowe kabiny prysznicowe. Bardzo ładnie one wyglądają, a także są wygodne w użytkowaniu. Świetnie sprawdzają się dla osób starszych, ponieważ korzystanie z nich jest łatwe i komfortowe. W przypadku tych kabin drzwi montowane są na zawiasach, co sprawia, że rolki się nie zużywają i nie wypadają prowadnice. Nie ma także ryzyka pojawienia się korozji, ponieważ mechanizm wewnątrz jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią. Zawiasy znajdujące się na zewnątrz świetnie się prezentują, w związku z czym mogą pełnić nawet funkcję dekoracyjną. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach, co uatrakcyjnia wystrój wnętrza. Elementem dekoracyjnym skrzydłowych kabin prysznicowych jest również uchwyt, który można wybrać zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Nowoczesne kabiny walk-in

Dzieląc kabiny prysznicowe ze względu na sposób otwierania, należy wspomnieć również o kabinach typu walk-in. Montuje się je bezpośrednio na podłodze, dzięki czemu pasują przede wszystkim do nowoczesnych łazienek. Wyróżniają się minimalizmem, co jednak nie oznacza, że nie są odpowiednie do wnętrz urządzonych klasycznie. Świetnie wyglądają również w łazienkach zaaranżowanych w stylu glamour i retro. Specjalne profile umożliwiają montaż szyby bezpośrednio do ściany oraz podłogi. Kabiny prysznicowe walk-in wyróżniają się także stabilnością i wytrzymałością. Wykonane z odpowiednich materiałów są odporne na uszkodzenia. Stanowią świetny wybór dla osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz starszych. Często są kupowane również przez rodziców niemowlaków, ponieważ można w nich ustawić wanienkę. Kabiny prysznicowe tego typu chętnie są wykorzystywane też przez właścicieli psów. Swobodnie umyjesz w nich czworonoga.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter