Artykuł sponsorowany Podręczny sprzęt przeciwpożarowy

Podręczny sprzęt przeciwpożarowy

Niemal każdy pożar rozpoczyna się od niewielkiego płomienia który, przy szybkiej interwencji, dałoby się zgasić w zarodku. Konsekwencje rozprzestrzenienia się ognia potrafią być ogromne, dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę. Jednak, aby w sytuacji zagrożenia móc podjąć należyte kroki, musimy mieć pod ręką potrzebny sprzęt przeciwpożarowy. Jakie zatem elementy wchodzą w skład podręcznego sprzętu przeciwpożarowego, który powinien być na wyposażeniu każdej firmy?

Gaśnica przeciwpożarowa

Gaśnica jest najbardziej popularnym rodzajem sprzętu przeciwpożarowego, który znany jest każdemu. Jeśli chcemy zapewnić należyte bezpieczeństwo naszym pracownikom, powinniśmy ją umieścić w łatwo dostępnym i widocznym miejscu. Możemy wyróżnić kilka rodzajów gaśnic:

  • proszkowe - to jedne z najpopularniejszych gaśnic, wykorzystywane do gaszenia pożarów materiałów pochodzenia organicznego, jak drewno, papier, tkaniny, pożarów cieczy i materiałów stałych topiących się oraz pożarów gazów;
  • śniegowa - ten rodzaj z kolei wykorzystywany jest do gaszenia gazów palnych lub cieczy, stąd doskonale sprawdza się na stacjach paliwowych, a także w przemyśle;
  • pionowa - sprawdzi się w przypadku pożarów palącego się tłuszczu i oleju, więc najczęściej wybierana jest przez właścicieli punktów gastronomicznych.

Hydrant

Hydrant to kolejne urządzenie, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego budynku. Ten sprzęt przeciwpożarowy pozwala na pobór wody bezpośrednio z głównego przewodu sieci wodociągowej i tym samym dostarcza strumień wody pod większym ciśnieniem, co doskonale sprawdza się w sytuacjach zagrożenia. Hydranty dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne, jednak w firmach zdecydowanie lepiej sprawdzą się te pierwsze. Równocześnie dobrze jest pomyśleć o zaznajomieniu pracowników z instrukcją bezpieczeństwa przeciwpożarowego, w  tym również z obsługi wszystkich sprzętów.

Koce i czujniki dymu

Do innych urządzeń, w które warto zainwestować, zaliczymy również koce przeciwpożarowe oraz czujniki dymu. Tego rodzaju koce są wykonane z materiałów niepalnych i doskonale sprawdzają się w gaszeniu pożarów pojedynczych, wolnostojących przedmiotów. Z kolei czujniki dymu poinformują nas o możliwym zagrożeniu i pozwolą na szybkie podjęcie należytych kroków. Co istotne, warto zadbać o to, aby cały sprzęt został zakupiony z zaufanego źródła. Dobrym przykładem jest firma Olitom, która nie tylko oferuje urządzenia wysokiej jakości, ale również zawsze służy pomocą i wsparciem swoim klientom.

Reasumując, każdy pracodawca powinien zapewnić swojej firmie należytą ochronę przeciwpożarową. Hydrant, gaśnica czy czujniki dymu to podstawowe sprzęty, które będą niezmiernie pomocne w sytuacji zagrożenia. Dlatego nie warto ryzykować, bo skutki takiego niedopatrzenia mogą być ogromne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas