Artykuł sponsorowany Pergole balkonowe - przegląd dostępnych rozwiązań

Pergole balkonowe - przegląd dostępnych rozwiązań

Jeszcze do niedawna, pergola kojarzyła się jedynie z kratką ozdobną na balkon, podtrzymującą rośliny pnące. Obecnie, jest wykorzystywana, jako modne i skuteczne zadaszenie, chroniące zarówno przed deszczem, jak i promieniami słonecznymi. Dzięki możliwości dopasowania jej do potrzeb Klienta i estetycznemu wyglądowi staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Jakie warianty pergoli mamy do wyboru?

Czym jest pergola balkonowa?

Dawniej, pergola była drewnianą lub metalową konstrukcją wolnostojącą, będącą podporą dla roślin pnących, które przy niej sadzono. Pełniła funkcję ozdobną, tworzono z niej całe altany i ozdobne tunele. Dziś pergola służy, jako zadaszenie na balkonie lub tarasie. Rośliny są zastępowane tkaninami, zasłonami lub żaluzjami, a stelaż jest znacznie większy. Taki dach jest w pełni zautomatyzowany, estetycznie wykonany, odporny na czynniki zewnętrzne i pozwala cieszyć się odpoczynkiem na balkonie od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Pergole lamelowe

Składają się z aluminiowych, obracanych paneli, otwieranych za pomocą pilota. Dzięki zastosowanej automatyce istnieje możliwość kontrolowania ilości wpadającego światła słonecznego, w zależności od kąta nachylenia. Gdy dach jest całkiem zamknięty, stanowi ochronę przed deszczem i śniegiem. Cała konstrukcja jest wyposażona w niewidoczny system odprowadzania wody i w 100% wodoszczelna. Kupując pergole w Roletimo, Klient ma do wyboru szeroką paletę barw, możliwość rozbudowy modułowej, zastosowania ścian przesuwnych oraz oświetlenia LED.

Pergole segmentowe

W tym wariancie balkon przysłania dach wykonany z trwałej tkaniny, zapewniając równie skuteczną ochronę przed słońcem, deszczem i śniegiem. Konstrukcja trzyma się na aluminiowym stelażu, jest wodoszczelna i wyposażona w system odprowadzania wody. Całe poszycie jest sterowane automatycznie, co pozwala na składanie i rozkładanie dachu wedle potrzeby. W tym przypadku również dostępne są różne kolory oraz opcja rozbudowy i oświetlenia LED.

Dodatkowe wyposażenie

Funkcjonalność pergoli poprawi zamontowanie moskitier, chroniących przed owadami. Chcąc korzystać z balkonu przez cały rok, warto pomyśleć o inteligentnych czujnikach pogodowych oraz dodatkowych przesłonach bocznych lub frontowych w postaci rolet.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter